Drugie śniadanie to drugi najważniejszy posiłek w codziennym jadłospisie dzieci. Aby sprostać wysiłkowi fizycznemu i intelektualnemu w szkole, maluchy potrzebują produktów, które zaspokoją potrzeby układu nerwowego i kostno-mięśniowego.

Bardzo ważne jest też odpowiednie nawodnienie młodego organizmu i dostarczenie mu odpowiedniej dawki energii. Dlatego tak dobrym i praktycznym elementem drugiego śniadania jest sok warzywno-owocowy, który dostarczy najmłodszym porcję niezbędnych witamin. Dziecko właściwie odżywione będzie lepiej funkcjonowało, będzie bardziej skupione oraz aktywne.

Kubuś GO!_MultiwitaminaBez konserwantów

W składzie soków Kubuś i Kubuś GO! znajdziemy witaminy A i C, odpowiedzialne za wzrok i odporność oraz witaminę E, która dobroczynnie wpływa na stan skóry. W wariancie Kubuś GO! Multiwitamina, oprócz witamin A i C znajdziemy także witaminy z grupy B: B1 (tiamina), B2 (ryboflawina), B3 (niacyna), B5 (kwas pantotenowy), B6, B7 (biotyna), B9 (kwas foliowy) i B12, odpowiadające za wiele prawidłowych funkcji organizmu. Dzięki nim dziecko nie będzie miało problemów z nauką, koncentracją, przemęczeniem oraz apatią. Dzieci ze smakiem zjedzą kolejne posiłki, gdyż witaminy z grupy B wspomagają prawidłowy metabolizm. Sok Kubuś jest również źródłem cennego błonnika, który reguluje pracę jelit. Co ważne, produkt nie zawiera żadnych substancji konserwujących.

Soki w codziennej diecie

„Soki stanowią łatwo przyswajalną porcję cennych witamin i mogą być wygodnym elementem zdrowego posiłku, lubianym przez dzieci i dorosłych. W czasie codziennych aktywności wykorzystujemy zmagazynowane w naszym ciele witaminy i musimy mu stale je dostarczać. Pijąc soki  uzupełniamy naszą dietę w te niezbędne składniki, a nasz organizm otrzymuje dawkę energii na cały dzień. Dlatego tak ważne jest uwzględnianie ich w codziennym, rodzinnym jadłospisie, szczególnie najmłodszych członków rodziny”wyjaśnia dietetyk Zuzanna Antecka.

Kubuś_banan_marchew_jabłkoPodstawą każdego soku Kubuś i Kubuś GO! jest bogata w betakaroten Marchew Mazurska.

Kubuś dostępny jest w tradycyjnej, szklanej butelce, dużej butelce plastikowej, a także w wersji Kubuś GO!  – małej butelce z dziubkiem. To idealne rozwiązanie na drugie śniadanie dla najmłodszych. W ten sposób dzieci otrzymują sok w formie na wynos.

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.