Kiedy w wakacje inni mają mniej pracy, detektywi mają jej więcej. Często jadą w ślad za obserwowanymi, by zweryfikować, czy „praca sezonowa” nie wiąże się z romansami. Podobnie jest z sytuacjami, gdy żony jadą na „babskie wypady” lub gdy mężowie „jadą na ryby” z przyjaciółmi.
Zazdrość to skomplikowane uczucie. Wbrew pozorom nie jest związana z historią naszych wcześniejszych relacji, posiadaniem dzieci albo doświadczeniem niewierności w przeszłości. Istotne czynniki w przeżywaniu zazdrości to natomiast płeć i wiek.
Dziś związki wymykają się nam z rąk – z takim filozoficznym, a może nawet nieco pesymistycznym, podejściem socjolog Zygmunt Bauman ocenia miłość. Z rosnącym przekonaniem, że zmiana jest jedyną pewną rzeczą, autor ostro krytykuje kruchość dzisiejszych związków. A co o tym sądzą Polki? Czy płynne związki rzeczywiście są oznaką naszych czasów?
Tematów do rozmowy w aplikacjach randkowych jest wiele, jednak potencjalni randkowicze często podążają schematem – bywają one dość ogólne i powtarzalne. Choć pytania o plany na weekend odgrywają pewną rolę w poznawaniu kogoś online, określenie, czy między dwiema osobami zaiskrzy, wymaga bardziej intymnej i skłaniającej do refleksji rozmowy. A zatem, o co warto zapytać przed randką, by poczuć, że to ta właściwa osoba?
Zdrada i kłamstwa idą w parze. Osoby dopuszczające się niewierności tworzą szczelny system usprawiedliwień, który trudno jest zburzyć. Dlaczego tak się dzieje?
Czy miłość od pierwszego wejrzenia istnieje? Okazuje się, że uczucie, które zwykle tak nazywamy, często mylimy z innym. Tym bardziej nie należy się spieszyć z wyznawaniem tej miłości.
Kreowany od wieków ideał miłości romantycznej w zderzeniu z dorobkiem współczesnej nauki zdaje się być bliższy mitologii, niż prawdziwemu życiu. Jednak nie oznacza to, że miłość nie istnieje. Obejmuje ona jednak znacznie szersze spektrum relacji, które ewoluują i zmieniają się. O tym, jak z psychologicznego punktu widzenia wygląda miłość, opowiada dr Beata Rajba z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.
Kobiety i mężczyźni inaczej postrzegają upływ czasu na randce. Wewnętrzny zegar na randkach działa u nich inaczej. Ten fenomen wynika prawdopodobnie z odmiennych strategii, jakie przyjmują przedstawiciele różnych płci.
Zdrada to jeden z najbardziej destrukcyjnych czynników w związku. Okazuje się, że typ osobowości ma wpływ na prawdopodobieństwo, czy możemy stać się ofiarą niewierności.
Kłopoty w związku mogą spowodować tak samo niepokojące objawy zdrowotne jak udział w dramatycznej misji wojskowej. Okazuje się, że zespół stresu pourazowego ma miejsce również po zdradzie.
Na randce nie zapominaj o deserze, a w łóżku, że słodkie słówka działają na mózg tak samo silnie jak na…
Psychologowie określają Walentynki mianem najsmutniejszego ze wszystkich świąt. Jeśli nie masz nikogo do pary, Walentynki w pojedynkę mogą sprawić, że…
Jesteśmy w stanie rozpoznać tendencje do zdrady wyłącznie na podstawie fizjonomii. Jednak tylko jedna płeć jest łatwa do rozszyfrowania. Tekst:…
Nie dajmy się zwariować, nie każdy czyha na to, by zrobić nam krzywdę. Ale ostrożność na pierwszej randce nie zaszkodzi!…
Przestarzały podział na emocjonalne serce i trzeźwo myślący mózg to mit. Co dzieje się z mózgiem, kiedy się zakochujesz? Stan…