Czeka cię wizyta u dentysty? Dowiedz się więcej o nowym kompozycie przeznaczonym do niewidocznych wypełnień stomatologicznych. To tak zwane wypełnienia estetyczne , których trwałość i perfekcyjnie dobrany kolor spełniają oczekiwania najbardziej wymagających pacjentów. 

Tradycyjnym plombom daleko od ideału. Poza niedokładnym łączeniem się z powierzchnią szkliwa mocno odbiegają barwą od jego naturalnego koloru. Jednocześnie nie są odporne na zmianę swojego odcienia i często szpecą powierzchnię zębów plamami. Te cechy stanowiły inspirację do stworzenia rozwiązania, które zrewolucjonizowało stomatologię estetyczną. Nowoczesne wypełnienia estetyczne stanowią odpowiedź na wszelkie problemy, którymi obarczone były dotychczasowe metody odbudowy ubytków szkliwa. Zaawansowana nauka pozwoliła na opracowanie wielofunkcyjnego materiału, który kompleksowo zatroszczy się zarówno o zdrowie, jak i wygląd uzębienia.

Co wyróżnia wypełnienia estetyczne?

Nie byłoby wypełnień estetycznych bez innowacyjnego materiału kompozytowego. Jego formuła opiera się na substancji żywicznej i właściwym wypełniaczu. Właściwości tego preparatu pozwoliły na uzyskanie efektów naśladujących naturalny kolor, fakturę oraz właściwości optyczne szkliwa. Na szczególną uwagę zasługują te ostatnie. Materiał kompozytowy zapewnia identyczny sposób rozpraszania i odbijania światła, dzięki czemu staje się nie do rozróżnienia ze zdrową powierzchnią zęba. Jednak aspektem technologicznym, który wzbudza największe zainteresowanie, jest możliwość pełnej personalizacji barwy kompozytu. Sprawia to, że możliwe stało się osiągnięcie efektów uzupełniania ubytków zębowych wyglądających identycznie do pierwotnej formy zęba.

Wypełnienia kompozytowe to nie tylko ogromna dbałość o estetykę. Metodę wyróżnia także trwałość, dopasowanie i możliwości jakie oferuje. Rezultaty zabiegów wykorzystujących materiał kompozytowy zachowują pełną funkcjonalność przez wiele lat, przez co nie należy martwić się potrzebą ich częstej wymiany. Dodatkowo, wykorzystywany preparat wykazuje ogromne powinowactwo do powierzchni zębów i ściśle się z nią łączy. Pozwala to na osiągnięcie szczelnej bariery przed patogenami i zapobiega odkładaniu się resztek pokarmowych. Warto zauważyć, że granica zaaplikowanej, a następnie utwardzonej, substancji jest niewidoczna dla oka. Wypełnienia estetyczne są rozwiązaniem bardzo wszechstronnym. Doskonale sprawdzą się do przywrócenia ciągłości szkliwa, odbudowy koron zębowych oraz korekty kształtu poszczególnych zębów. Ta niezrównana metoda stanowi odpowiedź na indywidualne potrzeby każdego Pacjenta. Wyróżnia ją bezpieczeństwo, skuteczność i trwałość, dlatego warto wziąć ją pod uwagę szukając wypełnienia idealnego dla siebie.

Materiał partnera 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.