Mało który użytkownik pralki zastanawia się nad tym, że tego rodzaju sprzęt powinien nie tylko dokładnie usuwać plamy z odzieży, ale także pielęgnować tkaniny. Jak prać, aby cieszyć się pięknymi ubraniami i czy dobra pralka pomaga nosić ubrania dłużej? Podpowiadamy.

dobra pralka

Czy pranie faktycznie niszczy ubrania?

Panuje pewne przekonanie dotyczące tego, że częste pranie skraca żywotność ubrań. Takie myślenie jest jednak błędne, dlatego warto raz na zawsze rozprawić się z tym  mitem. Aby odzież wyglądała jak nowa, wystarczy zainwestować w dobry sprzęt piorący, wysokiej jakości środki do prania (proszki, płyny lub kapsułki) oraz kilka dobrych nawyków. Dzięki nim będzie można nie tylko uniknąć skurczonych czy zmechaconych ubrań, ale także cieszyć się miękkimi i wciąż intensywnie kolorowymi tkaninami.

Jak dbać o ubrania?

Przede wszystkim, należy trzymać się wytycznych producenta, jakie znaleźć można na metkach ubrań. Jeżeli zaleca się pranie w 30 czy 40 stopniach Celsjusza, to nie należy podwyższać temperatury do 60 stopni, ponieważ może to uszkodzić materiał. Warto pamiętać, że istotna jest nie tylko temperatura prania, ale także i szybkość wirowania. W trosce o ubrania, należy stawiać na możliwie jak najniższe wartości. W przypadku delikatniejszych tkanin najbardziej optymalne będzie około 600-800 obr./min. W przypadku pralko-suszarek dużo uwagi należy poświęcić także procesowi suszenia. Tutaj również panuje podobna zasada – im krócej, tym lepiej.

Najlepsza pralka do domu

Warto dokładnie przeanalizować także możliwości posiadanego sprzętu. Większość pralek nowej generacji posiada specjalne programy do prania delikatnej odzieży. Dobrym rozwiązaniem jest także pranie w niskiej temperaturze. Bardzo często oznaczone jest ono jako tryb ekologiczny. W przypadku ubrań, które nie są brudne, lecz wymagają odświeżenia ze względu np. na nieprzyjemny zapach, warto skorzystać z funkcji odświeżania parowego w pralce. Dzięki temu można cieszyć się idealnie świeżą odzieżą bez konieczności prania. Doskonale sprawdza się to w przypadku sukienek wieczorowych czy koszul.

Pralka dbająca o ubrania, czyli jak uniknąć prasowania?

Ciekawym produktem jest pralka UltraCare 800 AutoDose marki Electrolux. To pralka dbająca o ubrania, która posiada innowacyjny program UltraWash, który troszczy się o ubrania oraz środowisko. Gwarantuje on dobre efekty prania już w temperaturze 30 stopni, co pozwala na zaoszczędzenie nawet 30 proc energii w porównaniu do prania w temperaturze 40 stopni. Kolejną zaletą jest system SteamCare, który dba o to, aby odzież nie była wygnieciona po praniu, co pozwala na ograniczenie korzystania z żelazka. Jak to działa? Pod koniec każdego prania w bębnie pojawia się para, która nawet o 1/3 zmniejsza ilość zagnieceń. Ciekawym dodatkiem do pralki jest także aplikacja na smartfona MyElectrolux. Umożliwia ona nie tylko zdalne sterowanie urządzeniem, ale i doradza najlepsze programy do prania. Dużym ułatwieniem jest opcja MyFavourites, która daje możliwość zapisania ustawień, które wykorzystane są najczęściej. To zupełnie nowa jakość prania na miarę XXI wieku.

 

Artykuł powstał w ramach współpracy z marką Electrolux

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.