Audiofilkom, kinomankom i dziewczynom, które lubią gry wideo z okazji Dnia Kobiet polecamy najnowszy soundbar od Samsunga. To nie tylko dodatek do telewizora, ale sprzęt, który z powodzeniem może zastąpić inne domowe urządzenia audio, takie jak głośniki, tworząc łatwy w obsłudze system przestrzennego nagłośnienia.

W ofercie Samsunga do wyboru jest obecnie 9 modeli, które różnią się między sobą designem, sposobem rozmieszczenia głośników czy technologiami poprawy jakości dźwięku. To co je łączy, to łatwość obsługi i integracji z telewizorami oraz smartfonami, a także realistyczne efekty dźwiękowe, które wzbogacą każdy seans filmowy.

Duże ekrany telewizorów w rozdzielczości 4K i realistyczny dźwięk przestrzenny to dwa kluczowe elementy, które wpływają na doświadczenia podczas oglądania filmów, wydarzeń sportowych czy grania na konsoli. Dzięki temu, że oferta soundbarów jest coraz bogatsza, fani i fanki dobrego brzmienia bez problemu znajdą urządzenie dopasowane do swoich preferencji, domowej przestrzeni czy rodzaju odtwarzanej treści.

Na wieczór gier albo filmów: soundbar N650

Samsung dba o graczy. Firma proponuje telewizory QLED czy NU8002, które charakteryzują się niskim input lagiem, automatycznym Trybem Gra czy upłynnianiem do 60 klatek. W tym roku do oferty sprzętu dla tej szczególnej grupy dołączył soundbar z zewnętrznym bezprzewodowym subwooferem. HW-N650, bo o nim mowa, to pierwszy taki model wyposażony w specjalny Tryb Gra, który włączy się od razu po uruchomieniu urządzenia. Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to aby podłączyć konsolę do telewizora za pośrednictwem kabla HDMI.

Pracujący w systemie 5.1 soundbar oferuje nowe rozwiązanie Samsunga, czyli technologię Acoustic Beam. Dzięki zastosowaniu w belce soundbara dodatkowych 56 otworów (po 28 z każdej strony) N650 potęguje efekt dźwięku panoramicznego, co świetnie sprawdza się zarówno podczas grania, oglądania wydarzeń sportowych czy filmów. Z kolei system Surround Sound Expansion pozwala rozszerzyć optymalny obszar odsłuchu, co sprawia, że dźwięk równomiernie rozchodzi się w pomieszczeniu. Inną zaletą soundbara jest możliwość bezprzewodowego połączenia z niektórymi urządzeniami mobilnymi przez Bluetooth i odtwarzanie muzyki z aplikacji, takich jak Spotify czy Tidal.

Na babski wieczór polecamy do oglądania filmy o silnych dziewczynach, takie jak:„Wyznania nastolatki”, „Obvious Child”, „Wojnę płci”, „O dziewczynie, która wraca sama nocą do domu”, czy klasyki: „Zmowę pierwszych żon” i „Koniec niewinności”.

Do pięknego salonu: NW700

Soundbar NW700 to propozycja dla osób, dla których dobre brzmienie jest równie ważne co minimalistyczny design. Wyróżnia się on konstrukcją typu „one body”, co w praktyce oznacza, że w jednej płaskiej listwie zamknięto siedem głośników, w tym ten odpowiedzialny za niskie tony. Zastosowane technologie poprawy jakości brzmienia (np. Distortion Cancelling), eliminują zniekształcenia, zapewniając jednocześnie głębsze basy. Specjalny uchwyt i kompaktowa, minimalistyczna konstrukcja pozwalają zamontować soundbar na ścianie, tuż pod telewizorem. Dzięki temu całość będzie się świetnie prezentować nawet w niewielkim salonie.

Dla audiofilek: N950 i N850

W ofercie nie mogło zabraknąć sprzętu dla najbardziej wymagających fanów dźwięku. To właśnie z myślą o nich Samsung wprowadził dwa soundbary klasy premium – modele N950 i N850. Produkty zaprojektowane we współpracy z uznaną firmą audio Harman Kardon oferują m.in. technologie Dolby Atmos i DTS:X, za sprawą których słuchacz może mieć wrażenie, że dźwięk otacza go z każdej strony. W Dzień Kobiet słuchajcie na takim sprzęcie Patti Smith, The Ranaways, Anny Calvi, Julii Holer, Cherry Glazerr czy U.S. Girls!

Soundbar N950 to model 7.1.4, a więc urządzenie dysponujące jedną z najwyższych na rynku liczb kanałów.  Wyposażono go w jednostkę główną, bezprzewodowy subwoofer oraz dwa tylne bezprzewodowe głośniki, które zapewniają efekty dźwiękowe zarezerwowane dotychczas jedynie dla sal kinowych.

Z kolei N850 to sprzęt dysponujący trzynastoma wbudowanymi głośnikami oraz zewnętrznym, bezprzewodowym subwooferem. Jego przewagą jest również format 5.1.2, który potęguje wrażenia dźwięku przestrzennego.

Te najbardziej zaawansowane soundbary z oferty Samsunga można połączyć z telewizorem za pomocą wejścia HDMI, kanału zwrotnego audio, wejścia optycznego lub poprzez Bluetooth czy Wi-Fi. Oba urządzenia świetnie współpracują także z urządzeniami mobilnymi. Wśród odtwarzanych formatów są MP3, WMA, AAC, OGG, FLAC, WAV, ALAC, AIFF.

Niezależnie od wielkości pomieszczenia, oczekiwań i dostępnego budżetu, dzięki zróżnicowanej ofercie każdy może wybrać rozwiązanie najlepiej dopasowane do swoich potrzeb.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.