Inteligentny czyli taki który umie poradzić sobie w różnych warunkach, analizuje sytuacje, uczy się i wyciąga wnioski. Tego pojęcia z powodzeniem można użyć do opisania możliwości i funkcji, jakie oferują dziś telewizory Samsung Smart TV.

Telewizor w naszych domach najczęściej ma jedno, wyznaczone miejsce. To, co się zmienia – w zasadzie z godziny na godzinę – to poziom oświetlenia pomieszczenia. Dziś telewizory, np. z serii QLED 2019, świetnie poradzą sobie w tak zmiennych warunkach, zapewniając widzom optymalne wrażenia. Z pomocą przychodzi m.in. Tryb Inteligentny***, który automatycznie dopasuje poziom jasności, oraz, co ważne rodzaj sceny wideo i dźwięku do warunków w pomieszczeniu. Efekty? Jeśli oglądamy film lub wiadomości w ciągu dnia, obraz zostanie rozjaśniony przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego nasycenia kolorów z uwzględnieniem rodzaju sceny filmowej, a po zmroku obraz zostanie przyciemniony, by oddać prawdziwie kinowe wrażenia.

Inteligentny tryb telewizorów zaproponuje także najlepsze ustawienia audio dla oglądanej treści. W praktyce oznacza to, że efekty specjalne, hałas stadionu czy odgłosy lasu oraz dialogi w programach informacyjnych pozostaną wyraziste, a podczas oglądania transmisji z koncertu słowa wokalisty będą dobrze słyszalne i zrozumiałe.

Sztuczna inteligencja dla rzeczywistych efektów

Mówiąc o możliwościach dostępnych obecnie telewizorów, nie sposób nie wspomnieć o wykorzystaniu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. W telewizorach QLED Samsung zastosował funkcję Inteligentnego Skalowania do 8K lub 4K** (w zależności od modelu), która rozwiązała problem rozdzielczości treści źródłowej. Dzięki temu widzowie nie muszą zastanawiać się w jakiej rozdzielczości jest film, który chcą obejrzeć – ważne jest to, że zostanie on automatycznie poprawiony i wyświetlony w możliwie najwyższej jakości. Ulubione produkcje czy archiwalne nagrania zobaczą w nowej odsłonie – z większą liczbą szczegółów, lepszymi kolorami i kontrastem.

Inteligentny, czyli dopasowujący się do potrzeb

Smart TV, czyli telewizor który jest podłączony do Internetu i świetnie współpracuje z urządzeniami mobilnymi staje się nowym standardem. Dzięki niemu możemy konsumować treści szybko i łatwo, zawsze kiedy mamy na to ochotę. Największy w domu ekran to dziś o wiele więcej niż klasyczna telewizyjna ramówka. Ogromny wybór aplikacji oraz swoboda korzystania sprawiają, że dla wielu widzów serwisy VOD to dziś podstawowe źródło filmów i seriali. Amazon Prime Video, Netflix, HBO GO, Apple TV czy Rakuten to tylko niektóre z popularnych platform.

Telewizor Smart TV automatycznie wykrywa też podłączone konsole do gier i optymalizuje swoje ustawienia do jak najlepszej rozgrywki, rozpoznaje odtwarzacze Blu-Ray czy soundbary, a Jeden Pilot pozwala sterować większością zewnętrznych urządzeń. Ikony symbolizujące aktywne urządzenia zobaczymy też na pasku menu i nie musimy pamiętać, gdzie mamy podłączoną konsolę czy odtwarzacz.

Smart Hub to główny interfejs telewizora, który widzimy po jego uruchomieniu. Można go porównać do ekranu początkowego w smartfonie. To tu znajdują się nasze ulubione aplikacje i skróty do podstawowych ustawień. Nawigacja i personalizacje są szybkie i łatwe m.in. za sprawą Jednego Pilota. Wszystkie dostępne treści i urządzenia są teraz w zasięgu ręki – od dekodera po konsolę do gier, aplikacje i telewizję na żywo.

 *Funkcjonalność niedostępna w modelu Q60T z 2020 roku

** Działanie funkcji Inteligentnego Skalowania zależy od jakości materiału wejściowego. Skalowanie może nie działać na materiały przesyłane z komputera lub w trybie Gra.

*** Funkcja dostępna jest w wybranych modelach telewizorów

 

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.