Samsung rozwija możliwości swoich telewizorów, odpowiadając tym samym na potrzeby widzów. Jedną z nowości zakomunikowanych na targach CES 2020, która pojawi się w produktach w 2020 roku, jest tryb Filmmaker.Tryb Filmmaker (Filmmaker Mode) dostępny będzie w tegorocznych telewizorach Samsung UHD 4K, począwszy od serii TU7000. Dzięki niemu widzowie będą mogli zobaczyć film tak, jak chciał tego jego twórca. To – obok trybu Inteligentnego i trybów predefiniowanych – kolejna możliwość dopasowania parametrów obrazu dostępna w telewizorach Samsung.

Wszystko, co trzeba wiedzieć o trybie Filmmaker

To owoc współpracy organizacji UHD Alliance z szeroko rozumianą branżą filmową. Dzięki niemu widzowie będą mogli zobaczyć filmy oczami ich twórców – zgodnie z ich wizją, bez upiększaczy, dodatkowych funkcji i technologii, których celem jest optymalizacja jakości obrazu i poprawa wrażeń wizualnych.

Jak to działa? Każdej klatce filmowej towarzyszy informacja o tym, jak ma być wyświetlana. Gdy telewizor wykryje, że w opisie filmu znajdują się informacja charakterystyczna dla opisywanego trybu, zostaną wyłączone wszystkie inne tryby poprawy jakości obrazu. W telewizorach Samsung, przy pierwszym uruchomieniu takiej treści, widzowie otrzymają wyświetlony na ekranie komunikat, który pozwoli aktywować tryb Filmmaker. W praktyce jest to dodatkowy tryb wyświetlania, który dostępny będzie dla zgodnego contentu.

Tryb ten znajdziemy w telewizorach Samsung na 2020 rok z serii TU7000 i wyższych.

Obraz dopasowany do widza

Telewizory Samsung oferują różne tryby wyświetlania obrazu, a widzowie mogą dopasować ustawienia do swoich preferencji. Do wyboru są podstawowe tryby predefiniowane: Dynamiczny, Standard, Naturalny oraz Film, ale można także modyfikować poszczególne parametry i tworzyć swoje własne ustawienia.

Niezwykle przydatną i ciekawą opcją jest także Tryb Inteligentny. W tym przypadku telewizor automatycznie dopasowuje poziom jasności i emisję dźwięku do warunków w pomieszczeniu. Zasugeruje także najlepsze ustawienia dźwięku dla oglądanej treści. W praktyce dialogi w programach informacyjnych będą bardziej wyraziste, podobnie jak głos wokalisty podczas transmisji koncertu.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.