Przedpokój nie jest naszym ulubionym pomieszczeniem, jeśli chodzi o aranżację wnętrz. Niewielka przestrzeń najczęściej jest pomijana bądź szybko zagospodarowywana. Proste szafy czy wieszaki spełniają swoją funkcję i zdają się wystarczać, ale dlaczego nie chcieć od tego pomieszczenia czegoś więcej? Warto pochylić się chwilę nad miejscem, które odwiedzamy jako pierwsze, gdy wchodzimy do domu. Niewielkim nakładem pracy i prostymi trikami możemy całkowicie odmienić przedpokój. 

przedpokój

Odkryj niewielkie pomieszczenie na nowo

Bez wątpienia – w większości przedpokojów znajduje się lustro. Najczęściej jest długie i wąskie, ponieważ służy tylko do ostatecznego przejrzenia się przed opuszczeniem mieszkania. A gdyby pokusić się o coś więcej i wprowadzić do pomieszczenia lustro zajmujące większą część ściany? Nie tylko doda to nowoczesnego charakteru, ale także optycznie powiększy niewielki przedpokój. Można także poeksperymentować i zdecydować się na lustra o ciekawych formach i nieregularnych kształtach bądź postawić na kilka mniejszych, np. okrągłych w dekoracyjnych ramach. Warto także zadbać o oświetlenie przedpokoju – jeśli ta część domu wydaje się za ciemna i przytłaczająca, powinniśmy za wszelką cenę doświetlić tę przestrzeń. Warto zmienić lampę sufitową na mocniejszą, dołożyć ledy we wnękach, a jeśli nie jest to możliwe – warto spróbować wprowadzić dekoracyjną lampę stojącą w rogu pomieszczenia.

Przedpokój jak dziki labirynt

Jeśli zdecydujemy się na mieszkanie bądź dom bez ogródka, nie oznacza to, że nasze życie skazane jest na bycie wolnym od roślinności. Na rynku istnieje wiele okazów, które sprawdzą się w wąskim, ciemnym pomieszczeniu. Roślinami, które nie potrzebują dużej ilości światła, są m.in. aspidistra, bluszcz, skrzydłokwiat lub dracena. Wszystkie te rośliny dobrze odnajdują się w półcieniu lub cieniu i pomogą nadać niezwykłego charakteru twojemu korytarzowi. Nie tylko ładnie wyglądają, ale pomagają oczyścić powietrze z toksyn. Dodatkowo, dzięki ich obecności możesz podkreślić styl ciekawymi osłonkami, w których ustawisz rośliny – kolorowe ceramiczne, proste gliniane, a może plastikowe z nowoczesnym wzorem? Wybór należy do ciebie.

Wszystko pod ręką

Bardzo praktycznym, a jednocześnie atrakcyjnym dla oka dodatkiem w przedpokoju lub korytarzu są konsole bądź toaletki – wyższy, wąski mebel ustawiony pod ścianą. Można wykorzystać je jako miejsce na klucze i dokumenty, szufladkę na listy czy schowek na smycz psa. Piękny, nowoczesny mebel może nadać zupełnie innego charakteru i stopniowo wprowadzać odwiedzających nas gości w styl panujący w reszcie mieszkania. Na konsoli można także ustawić piękne rodzinne zdjęcia, kwiaty czy zapachowe świece, wprowadzając tym samym miły akcent dekoracyjny. Konsole występują w różnych rozmiarach, dzięki czemu z łatwością dopasujesz nie tylko odpowiednią wysokość, ale także szerokość nawet wtedy, kiedy nie masz zbyt wiele wolnego miejsca do zagospodarowania. 

Jeśli szukasz nowego mieszkania, sprawdź: https://obido.pl/rynek-pierwotny-gorny-slask/

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.