Od kilku tygodni w Katowice Miasto Ogrodów trwają castingi do musicalu Pilot i Mały Książę”. Ta spektakularna amerykańsko-polska produkcja ma wystartować już latem, a premiera zapowiedziana jest na jesień tego roku. Najzdolniejsi twórcy z Broadwayu, wspólnie z rodzimym studiem Platige Image, przygotowali cyber musical oparty na jednej z najpiękniejszych opowieści na świecie. Pilot i Mały Książę” to kompilacja świetnej muzyki, pięknych kostiumów, wspaniałej choreografii i zachwycających animacji! A choć zgłasza się mnóstwo utalentowanych osób, rola Małego Księcia wciąż jest jeszcze nieobsadzona.

Pilot i Mały Książę

„Mały Książę” – opowieść o przyjaźni chłopca z gwiazd i pilota – została przełożona na 350 języków i ukazała się w ponad 140 milionach egzemplarzy. Równie pasjonujące było życie jej autora, Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. I to właśnie kompilację tych dwóch historii chcą opowiedzieć polskim widzom twórcy musicalu „Pilot i Mały Książę”.

Musical zabierze widzów w międzygalaktyczną podróż do świata wyobraźni, którą rozbudzą wielkoformatowe projekcje wyświetlane na ekranach LED i zachwycające animacje. To będzie nowe, immersyjne doświadczenie – musical, jakiego w Polsce jeszcze nie było, dający aktorom nowe narzędzia kreacji.

„Mogę śmiało powiedzieć, że tworzymy w Polsce nową scenę musicalową. Mamy zaplecze składające się z twórców z Broadwayu i naszych rodzimych artystów. Mamy do dyspozycji najnowszą technologię, wspaniałą scenografię, doskonałe miejsce na spektakle i przede wszystkim historię, którą znają i kochają miliony czytelników. Jesteśmy po kilku castingach i choć poznaliśmy wielu fascynujących artystów, to nadal poszukujemy odtwórcy roli Małego Księcia, a do tak dużej produkcji szukamy nie jednego chłopca, ale kilku” – zdradził dyrektor artystyczny musicalu Piotr Sikora.

Twórcy musicalu zapraszają na castingi wszystkich chłopców w wieku 10-14 lat, którzy posiadają umiejętności aktorskie, ruchowe i wokalne.

Zgłoszenie powinno zawierać:

  1. CV artystyczne w języku polskim;
  2. zdjęcie sylwetki i zdjęcie portretowe;
  3. nagranie self-tape;
  4. wypełniony formularz Zgody Przedstawiciela Ustawowego.

Od aktorów i aktorek twórcy musicalu Pilot i Mały Książę oczekują nagrania swojego wykonania utworu muzycznego z repertuaru musicalu.

W przypadku dzieci jest to utwór: Imagine You are Me”.

Zgłoszenia można wysyłać pod adres: casting@pilotimalyksiaze.pl.

Kolejne przesłuchania już 6 maja

Już 6 maja w Katowicach odbędzie się kolejny etap przesłuchań, a jury tego dnia będzie międzynarodowe. Do Katowic przyleci reżyser musicalu West Hyler – jeden z najzdolniejszych twórców na Broadwayu. West ma na koncie pięć musicalowych produkcji i pracę nad trzema znanymi na całym świecie spektaklami cyrkowymi. Był dyrektorem artystycznym produkcji New York Musical Festival (NYMF), największego muzycznego festiwalu teatralnego na świecie, a także scenarzystą i reżyserem Cirque du Soleil Paramour.

Za stołem jurorskim usiądą również producenci Kumiko Yoshii i Brendan Walsh, oraz główny choreograf – James Gray – autor choreografii do seriali i musicali, który obecnie pracuje przy produkcji Goodspeed Opera Houses Tajemnica Edwina Drooda. Wspierać go będzie Jacek Wazelin, drugi choreograf i pedagog, którego fani tańca pamiętają z produkcji przy takich programach telewizyjnych jak You Can Dance, Mam talent czy Taniec z gwiazdami.

W Katowicach pojawi się także odpowiedzialna za scenografię w musicalu Anna Louizos (była dyrektorką artystyczną serialu „Sex and the City”) i dyrektor artystyczny Piotr Sikora, którego studio Platige Image znane jest z tworzenia oszałamiających efektów wizualnych i realizacji zaawansowanych technologicznie projektów. Najbardziej znane realizacje Platige to VFX dla Wonder Woman i serial Wiedźmin dla platformy Netflix. Na scenie teatralnej efekty ich pracy możemy podziwiać w musicalach „Romeo i Julia”, „Polita” czy „Piloci”.

„Szukamy chłopców w wieku 10-14 lat, uzdolnionych wokalnie i aktorsko, którzy chcą przeżyć przygodę życia! Po wstępnych castingach widzimy też, że potrzebujemy tancerzy, mężczyzn z bardzo dobrymi umiejętnościami w tańcu jazzowym lub klasycznym z doświadczeniem aktorskim lub wokalnym. Chcemy stworzyć musical na poziomie Broadwayu lub londyńskiego West Endu” – podkreśla Jacek Wazelin.

Aktorzy i aktorki zostaną wówczas poproszeni o prezentację umiejętności aktorskich i wokalnych. Będą musieli zaśpiewać wskazany utwór muzyczny z repertuaru musicalu (muzyka i słowa zostaną przekazane uczestnikom) oraz wykonać fragment ze scenariusza musicalu (dialog, monolog). Z kolei tancerze i tancerki wezmą udział w warsztatach z choreografem, które zakończą się wykonaniem krótkiego układu choreograficznego przed jury castingu. Zostaną również poproszeni o wykonanie swojej etiudy choreograficznej do muzyki własnej (maksymalnie 1 minuta).

Poszukiwani tancerze i tancerze śpiewający powinni mieścić się w przedziale wiekowym 16-60 lat. Na casting należy wysłać krótki film z układem solo (film w poziomie, maksymalnie 1 minuta). Osoby, które zostaną wybrane do obsady musicalu, zostaną poinformowane o tym fakcie telefonicznie lub w wiadomości e-mail.

 

Próby do musicalu „Pilot i Mały Książę” odbywać się będą w Katowicach od 19 sierpnia. Premierę twórcy zaplanowali na początek października 2024r.

Więcej bieżących informacji dostępnych jest na stronie pilotimalyksiaze.pl 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.