Choć o profilaktyce raka piersi od wielu lat mówi się dużo w przestrzeni publicznej, statystki zachorowalności na tę chorobę nie napawają optymizmem. Według Światowej Organizacji Zdrowia, rak piersi jest obecnie najczęściej diagnozowanym nowotworem na świecie. Choroba ta dotyka coraz młodszych osób – przez ostatnie 30 lat niemal dwukrotnie wzrosła zachorowalność u kobiet w wieku 20-49 lat. Pomacaj się – to ogólnopolska kampania walki z rakiem, zachęcająca kobiety do zmiany myślenia. 

pomacaj się

Badajmy się (nie tylko) w październiku

Statystycznie rzecz ujmując, każdego dnia w Polsce ponad 50 kobiet słyszy diagnozę – „wykryliśmy u pani raka piersi.” 15 z tego powodu umiera. Możemy to zmienić. „Nowotwór piersi, wykryty we wczesnym stadium, jest chorobą uleczalną” – mówi Agnieszka Ford, współorganizatorka kampanii Pomacaj się, realizowanej przez Fundację Kochasz Dopilnuj. „By tak się stało, konieczne jest wykonywanie regularnych badań, do czego namawiamy wszystkie Polki” – dodaje.

Październik, który od lat jest miesiącem świadomości raka piersi, to doskonała okazja, by na badania wybrały się szczególnie te panie, które z różnych powodów zaniedbały profilaktykę. Zachęcamy je do tego w różne, czasem niestandardowe sposoby – mówi Agnieszka Ford. Jednym z nich jest współpraca z Piekarnią Cukiernią Putka, która w październiku, włącza do swojej oferty ciastka w kształcie piersi.

Słodki smak profilaktyki

W tym roku, już po raz trzeci dołączamy do akcji Pomacaj sie, czyli ogólnopolskiej kampanii walki z rakiem. „W dniach 11-15 października we wszystkich piekarniach Putka będzie można zakupić wyjątkowe ciastka w kształcie piersi. Ze sprzedaży każdego z nich 3 zł przekażemy na walkę z nowotworem” – mówi dyrektor marketingu Zuzanna Putka-Twardowska. Dodatkowo do każdego ciastka dołączona zostanie ulotka z instrukcją badania piersi i wskazówkami jakie oraz jak często, w zależności od wieku, należy wykonywać badania profilaktyczne pod kątem tego nowotworu. „Mamy nadzieję, że widok niecodziennych ciastek zachęci nasze klientki do zadbania o swoje zdrowie, a czasem wręcz życie” – dodaje.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.