Kobiece miejsca intymne są bardzo delikatne, a przez to podatne na infekcje i podrażnienia. U większości kobiet dyskomfort w postaci swędzenia lub pieczenia pojawia się podczas okresu lub tuż po jego zakończeniu. Co druga z nas myśli, że winowajcą jest niewłaściwa higiena intymna. A problem może leżeć zupełnie gdzie indziej. Źródłem nieprzyjemnych dolegliwości mogą być tampony lub podpaski, a także wkładki higieniczne. Jak to możliwe i w jaki sposób możemy temu zaradzić? Stosując naturalne podpaski i wkładki. 

Zdjęcie: ecoethics.pl

Czy wiesz, że klasyczne podpaski, których prawdopodobnie używasz „od zawsze”, poddawane są wybielaniu przy pomocy chloru? Dzięki temu są takie białe. Niestety proces ten bardzo często zanieczyszcza je dioksynami, które mają negatywny wpływ na skórę i organizm.

A czy wiesz, że te same, klasyczne podpaski zostały wykonane z wiskozy lub bawełny zanieczyszczonej pestycydami i herbicydami? Do tego przynajmniej jedna ich warstwa składa się z celulozowej lub plastikowej folii, a stosowane w nich pochłaniacze wilgoci przepełnione są chemikaliami. Nie mówiąc już o dodatkach zapachowych, które mają dawać uczucie świeżości, a tak naprawdę tylko podrażniają i wywołują reakcje alergiczne. Stąd swędzenie i pieczenie odczuwane podczas menstruacji.

naturalne podpaski i wkładki Zdjęcie: pixabay.com 

Rozwiązanie problemu – naturalne środki do higieny intymnej

Całe szczęście istnieje bezpieczna alternatywa dla klasycznych podpasek i wkładek higienicznych. Pewnie znasz już kosmetyki naturalne? Może nawet używasz ich od jakiegoś czasu. Produkty te nie zawierają w swoim składzie sztucznych substancji zapachowych, barwników i konserwantów. Podobnie rzecz ma się z naturalnymi środkami do higieny intymnej. Chodzi tu przede wszystkim o wkładki i podpaski wykonane z bawełny organicznej pochodzącej z ekologicznych upraw. Takie naturalne wkładki i podpaski nie zawierają chloru i innych drażniących skórę absorbentów chemicznych, dzięki czemu nie powodują świądu i zaczerwienienia miejsc intymnych. Do czołowych producentów tego typu naturalnych artykułów higienicznych należy firma ORGANYC, której podpaski cieszą się doskonałymi opiniami wśród kobiet.

naturalne podpaski i wkładki Zdjęcie: ecoethics.pl

Naturalne wkładki i podpaski ORGANYC

Naturalne podpaski marki ORGANYC wykonane są z niebielonej bawełny organicznej i dzięki temu minimalizują ryzyko wystąpienia podrażnień i alergii. Produkty te polecane są nie tylko kobietom, których okolice intymne są szczególnie wrażliwe i podatne na podrażnienia, ale tak naprawdę wszystkim paniom, które w sposób świadomy chcą dbać o swoje zdrowie i komfort podczas kobiecych dni. Czym dokładnie wyróżniają się podpaski ORGANYC? Przede wszystkim są to produkty w 100% wykonane z czystej bawełny pochodzącej z upraw ekologicznych. Zarówno ich warstwa zewnętrzna, jak również wkład chłonny są z certyfikowanej bawełny organicznej. Co ważne, podpaski te nie są bielone chlorem, nie zawierają lateksu i plastiku, a także są wolne od substancji zapachowych.

Czy naturalne, organiczne podpaski ORGANYC są skuteczne?

Oczywiście, że tak! Są chłonne i z powodzeniem można je stosować również przy silnym krwawieniu. Tak naprawdę naturalne środki do higieny intymnej nie różnią się na pierwszy rzut oka niczym od klasycznych podpasek. Nawet wyglądają jak te konwencjonalne. Mają podobne kształty i rozmiary, skrzydełka lub ich brak. Po prostu są bezpieczniejsze od tych klasycznych, bo zostały wykonane z bawełny, która nie została skażona pestycydami, herbicydami lub innymi nawozami sztucznymi. Zamiast celulozy lub folii stosuje się w nich np. bio folię ze skrobi kukurydzianej. Wybierając organiczne podpaski, nie musisz martwić się o to, że będą mniej chłonne, a ich używanie będzie trudniejsze, czy bardziej kłopotliwe. Nic z tych rzeczy!

naturalne wkładki

Zdjęcie: pixabay.com 

Naturalne wkładki i podpaski – dlaczego warto?

Odpowiedź jest bardzo prosta, bo takie wkładki i podpaski niemal do zera zmniejszają ryzyko podrażnień i infekcji intymnych. Poza tym są to produkty biodegradowalne, a więc przyjazne dla środowiska. W czasach, kiedy niemal wszystko naszpikowane jest chemią – nie tylko żywność i kosmetyki do pielęgnacji ciała, ale jak się okazuje również podpaski, tampony i wkładki higieniczne, wybieranie naturalnych, ekologicznych artykułów jest najlepszym prezentem, jaki możemy sobie sprawić.

Jeśli starasz się kupować zdrową żywność, a więc ekologiczną i naturalną, to czemu miałabyś wybierać syntetyczne podpaski? W momencie, kiedy zaczniesz kupować naturalne wkładki, tampony lub podpaski, nie tylko będziesz działać w obronie własnego zdrowia, ale również zmniejszysz użycie pestycydów i tym samym zadbasz o środowisko. Wybierając naturalne środki do higieny intymnej ,pozbędziesz się dyskomfortu, który do tej pory obniżał komfort twojego życia podczas „tych” dni.

Naturalne wkładki i podpaski to doskonały wybór, bo:

  • są biodegradowalne
  • nie są bielone chlorem tylko naturalnie wodą utlenioną
  • nie zawierają sztucznych barwników i substancji zapachowych
  • są hipoalergiczne
  • nie powodują alergii
  • są dobrze tolerowane przez skórę – również bardzo wrażliwą
  • pozwalają skórze oddychać
  • są miękkie w dotyku i jednocześnie chłonne
  • nie zawierają plastiku, pestycydów i innych chemikaliów

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.