Nie tylko luksusowe SPA, ale też miejskie baseny i uzdrowiska. Tam znajdziecie najpiękniejsze baseny w Polsce.

Tekst: Joanna Zaguła

Od lat marzy mi się wycieczka do Budapesztu. Sporo słyszałam o jego nocnym życiu, przyjemnych barach, ciekawych vintage shopach. Ale najbardziej zależy mi na basenach. Bo ja absolutnie uwielbiam wodę. Kiedy widzę oczko wodne w ogrodzie botanicznym, fontannę w centrum handlowym, rzymskie łaźnie w parku archeologicznym, czuję nieodpartą potrzebę wskoczenia do wody. Kuszą mnie wszystkie te ładne akwen, wyłożone starymi płytkami, otoczone kolumnami. I dlatego pływanie w zabytkowych basenach Budapesztu jest na szczycie mojej listy „do zrobienia”. Jakoś jednak nie udaje mi się tam dotrzeć. Ale nic straconego! W naszym kraju tez jest mnóstwo wyjątkowych miejsc – najpiękniejsze baseny w Polsce znajdują się w hotelach, uzdrowiskach i są miejskimi pływalniami. Sprawdźcie je!

https://www.instagram.com/p/BPx_7piAlld/

Basen w Pałacu Młodzieży 

Więcej pewnie powie wam to, że chodzi o Pałac Kultury i Nauki. Znajduje się tam przepiękny basen w stylu socrealistycznym, który grał w wielu filmach i był tłem sesji zdjęciowych, np. marki kostiumów kąpielowych Bodymaps. Taki skarb wydaje się dostępny tylko dla filmowców i fotografów. Ale to nie prawda! Możecie się zapisać na nim na lekcje pływania albo aquaaerobik.

Siedlisko Morena 

Ten piękny ośrodek wypoczynkowy leży na jeziorem Laśmiady (nazwa rodem z Leśmiana, prawda?). Ale gdybyście mieli ochotę na kąpiel w basenie, to bardzo polecamy. Geometryczny, prosty kształt budynku, ściany pomieszczenia wyłożone kamieniem, widok na zieleń, spokojna tafla wody. Idealne miejsce do relaksu.

Zdrój Wojciech w Lądku Zdroju 

Kąpiel w okrągłym basenie termalnym w XVIII-wiecznego pałacyku? Marmurowe wanny? To nie rozrywki dla arabskich szejków tylko polskich kuracjuszy w Lądku Zdroju. Wystarczy skierowanie od lekarza albo zabukowanie indywidualnego pobytu w sanatorium i są na wyciągnięcie ręki.

Wrocławski basen na Teatralnej

Kiedyś miejski, dziś pod pieczą Wrocławskiego Centrum SPA. Budynek przy Teatralnej  został zbudowany pod koniec XIX wieku. W zabytkowych wnętrzach można pływać do dziś. Do dyspozycji są trzy baseny, z czego dwa posiadają oryginalne zdobienia. Poczujecie się tu naprawdę luksusowo!

1 komentarz
  1. Basen w Lądku nie ustępuje basenom w Budapeszcie, mają niezłą borowinkę, a jest tu cicho, spokojnie, daleko od drogi, nieco sennie, po prostu uspokajająco…do tego okolica pełna fantastycznych tras i atrakcji turystycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.