Najpiękniejsze baseny w Polsce

Nie tylko luksusowe SPA, ale też miejskie baseny i uzdrowiska. Tam znajdziecie najpiękniejsze baseny w Polsce.

Tekst: Joanna Zaguła

Od lat marzy mi się wycieczka do Budapesztu. Sporo słyszałam o jego nocnym życiu, przyjemnych barach, ciekawych vintage shopach. Ale najbardziej zależy mi na basenach. Bo ja absolutnie uwielbiam wodę. Kiedy widzę oczko wodne w ogrodzie botanicznym, fontannę w centrum handlowym, rzymskie łaźnie w parku archeologicznym, czuję nieodpartą potrzebę wskoczenia do wody. Kuszą mnie wszystkie te ładne akwen, wyłożone starymi płytkami, otoczone kolumnami. I dlatego pływanie w zabytkowych basenach Budapesztu jest na szczycie mojej listy „do zrobienia”. Jakoś jednak nie udaje mi się tam dotrzeć. Ale nic straconego! W naszym kraju tez jest mnóstwo wyjątkowych miejsc – najpiękniejsze baseny w Polsce znajdują się w hotelach, uzdrowiskach i są miejskimi pływalniami. Sprawdźcie je!

https://www.instagram.com/p/BPx_7piAlld/

Basen w Pałacu Młodzieży 

Więcej pewnie powie wam to, że chodzi o Pałac Kultury i Nauki. Znajduje się tam przepiękny basen w stylu socrealistycznym, który grał w wielu filmach i był tłem sesji zdjęciowych, np. marki kostiumów kąpielowych Bodymaps. Taki skarb wydaje się dostępny tylko dla filmowców i fotografów. Ale to nie prawda! Możecie się zapisać na nim na lekcje pływania albo aquaaerobik.

Siedlisko Morena 

Ten piękny ośrodek wypoczynkowy leży na jeziorem Laśmiady (nazwa rodem z Leśmiana, prawda?). Ale gdybyście mieli ochotę na kąpiel w basenie, to bardzo polecamy. Geometryczny, prosty kształt budynku, ściany pomieszczenia wyłożone kamieniem, widok na zieleń, spokojna tafla wody. Idealne miejsce do relaksu.

Zdrój Wojciech w Lądku Zdroju 

Kąpiel w okrągłym basenie termalnym w XVIII-wiecznego pałacyku? Marmurowe wanny? To nie rozrywki dla arabskich szejków tylko polskich kuracjuszy w Lądku Zdroju. Wystarczy skierowanie od lekarza albo zabukowanie indywidualnego pobytu w sanatorium i są na wyciągnięcie ręki.

Wrocławski basen na Teatralnej

Kiedyś miejski, dziś pod pieczą Wrocławskiego Centrum SPA. Budynek przy Teatralnej  został zbudowany pod koniec XIX wieku. W zabytkowych wnętrzach można pływać do dziś. Do dyspozycji są trzy baseny, z czego dwa posiadają oryginalne zdobienia. Poczujecie się tu naprawdę luksusowo!

Nie ma jeszcze komentarzy.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.