Parki wodne mają w sobie urok dzieciństwa i smak przygody. Rollercoastery, zjeżdżalnie, baseny, leniwe rzeki, w których pływa się na pontonach, strefy relaksu, piknikowanie na kocach, objadanie się pysznościami. Taaak, parki wodne to zapowiedź przyjemności. Które są najlepsze w Europie? Sprawdźcie, zanim się wybierzecie. 

Fot: Oswal Elsaboath

Najnowszy ranking parków wodnych stworzono w lipcu tego roku na zlecenie Holidu, portalu rezerwacyjnego specjalizującego się w wynajmie wakacyjnego zakwaterowania. Pod uwagę wzięto ponad 200 obiektów w Europie, a następnie przeanalizowano oceny i liczbę komentarzy w Google i TripAdvisor. Uwzględniono wszystkie parki wodne, które posiadają atrakcje, wykluczono jednak obiekty spa i parki rozrywki. Tak powstał ranking najlepszych miejsc. Oto Top 10 parków wodnych na Starym Kontynencie. 

  1. Siam Park, Hiszpania – 41 950 opinii Google / ocena 4,6*

Siam Park w Hiszpanii jest najlepiej ocenianym parkiem wodnym w Europie w rankingu Holidu i zajmuje również pierwsze miejsce, jeśli chodzi o liczbę komentarzy na TripAdvisor – 33 448. Cena biletu do Siam Park za osobę dorosłą to 40 euro, a za dziecko 28 euro. Atrakcje? Mnóstwo – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych: zjeżdżalnie ze smokami, rwąca rzeka czy mroczne tunele.

  1. Aquapark Istralandia, Chorwacja – 8 070 opinii Google / ocena 4,6*

Aquapark Istralandia zarówno w Google (4.6*), jak i na TripAdvisor (4.5*) ma bardzo  dobre oceny. To jeden z parków wodnych w Europie, który warto odwiedzić chociaż raz. Free Fall, zapierająca dech w piersiach zjeżdżalnia o wysokości 27 metrów, przyciąga tu fanów letniej adrenaliny.

  1. Aquashow Park Hotel, Portugalia – 10 539 opinii Google / ocena 4,6*

Na trzecim miejscu znalazł się park wodny Aquashow Park Hotel w Algarve z oceną 4,6* w Google i 2594 recenzjami na TripAdvisor. W tym miejscu miłośnicy wodnych szaleństw znajdą wszystko, czego można oczekiwać po takiej wizycie: zjeżdżalnie, baseny z falami, a nawet rollercoaster, tylko dla odważnych.

  1. Slide & Splash, Portugalia – 9 460 opinii Google / ocena 4,5*

Poza podium, ale wciąż bardzo wysoko w rankingu znajduje się park wodny w Algarve, Slide & Splash. Odwiedzający dali mu ocenę 4* na portalu TripAdvisor i 4,5* w Google. Bilet dla osoby dorosłej kosztuje tutaj 27 euro i jest to jeden z budżetowych obiektów wodnych, mimo że atrakcji w nim nie brakuje. 

  1. Chochołowskie Termy, Polska – 45 276 opinii Google / ocena 4,6*

Na piątym miejscu znajdują się Chochołowskie Termy, największe termy w Polsce, z ogromną ilością pozytywnych recenzji w Google oraz ogólną oceną 4,6*. To największy kompleks basenów termalnych na Podhalu (oprócz basenów i jacuzzi z wodą termalną, znajduje się tu strefa lecznicza, z wodą siarczkową i solankową). To również doskonałe miejsce na relaks ze względu na saunarium i komory normobaryczne.

  1. Aqualand Corfu Water Park, Grecja – 4 161 opinii Google / ocena 4.6*

Aqualand Corfu Water Park na Korfu jest świetnym miejscem do odwiedzenia, jeśli akurat na tej wyspie spędzacie swój urlop. Niezależnie od tego, czy jesteście we dwoje, czy z całą rodziną, atrakcji starczy dla każdego. Dwudniowy karnet kosztuje 55 euro. Na bardziej odważnych czekają takie atrakcje jak Tornado i Giant Slides, a dla dzieci strefa piratów.

  1. Action Aquapark, Bułgaria – 3 696 opinii Google / ocena 4,5*

Ten obiekt ze zjeżdżalniami, basenami, rwącą rzeką i mini zoo może pochwalić się świetnymi ocenami na Google i TripAdvisor oraz zaprosić wszystkich fanów sportów wodnych i adrenaliny na takie atrakcje jak Free Fall, Black Hole i X-treme.

  1. Aquafan, Włochy – 7 055 opinii Google / ocena 4,4* 

Na ósmym miejscu znajdują się Włochy i park wodny Aquafan. Bilety kosztują tu od 26,50 do 31 euro, w zależności od tego, czy kupujemy je online, czy bezpośrednio w kasie. Ten park podzielony jest na sekcje: strefę relaksu dla osób lubiących odpoczynek, strefę dla dzieci z mniejszymi zjeżdżalniami oraz spokojniejszymi atrakcjami oraz strefę adrenaliny, dla wszystkich, którzy lubią mocne wrażenia.

  1. Aquapark Tatralandia, Słowacja – 14 774 opinii Google / ocena 4,4*

Na przedostatnim miejscu znajduje się Aquapark Tatralandia na Słowacji z blisko 15 tyś. recenzji online zarówno w Google jak i TripAdvisor. Bilet kosztuje tutaj 29 euro dla dorosłych, 24 euro dla juniorów i 21 euro dla dzieci. Głównymi atrakcjami są baseny ze sztucznymi falami i zjeżdżalnie o wysokości ponad 20 metrów.

  1. Aqualandia Benidorm, Hiszpania – 12 312 opinii Google / ocena 4,3*

Na ostatnim miejscu znalazła się Aqualandia Benidorm z 12 312 recenzjami w Google i średnią ocen 4,3* oraz oceną 4* na TripAdvisor. Bilet dzienny kosztuje tutaj 39 euro za osobę, a rodzinny (dla 4 osób) 112 euro. Na dzieci czekają takie atrakcje jak Mini Zig Zag i Laguna, a na dorosłych wodna atrakcja Big Bang.

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.