Picie herbaty niesie ze sobą szereg korzyści zdrowotnych. Herbata dobrze wpływa na układ pokarmowy, rozgrzewając organizm nie tylko w czasie jesiennych i mroźnych wieczorów, lecz także wiosną i latem. Co jeszcze warto wiedzieć o działaniu różnorodnych herbat? Oto kilka podpowiedzi. 

herbata
Zdjęcie: freepik.com

Dlaczego warto pić herbatę?

Picie tego rodzaju napojów nawadnia organizm dzięki cennym mikroelementom, a skład herbat ma właściwości dobroczynne. Niezależnie od jej rodzaju, każda herbata charakteryzuje się kilkoma, uniwersalnymi działaniami, o których warto wiedzieć:

  • Chroni serce oraz korzystnie wpływa na ciśnienie krwi, pomaga zmniejszyć ryzyko serca. Zawarte w herbacie substancje odpowiedzialne są za ochronę układu sercowo-naczyniowego, dlatego gorący napój jest tak ceniony. To doskonała ochrona dla każdego, kto dba o zdrowie.
  • Przeciwutleniacze zawarte w herbacie wpływają na procesy zapalne i starzenia się, tanina ma właściwości przeciwbakteryjne oraz przeciwzapalne, a polifenole ułatwiają zapamiętywanie i uczenie się.
  • Herbaciany napój nie tylko korzystnie wpływa na zdrowie, lecz również pomaga schudnąć! Podczas wykonywania ćwiczeń zwiększa wytrzymałość ciała, a przeciwutleniające związki skłaniają organizm do efektywniejszego spalania tłuszczu. Pomaga to uwolnić energię podczas ćwiczeń, jednocześnie ją wydłużając. Picie herbaty wspomaga metabolizm i ułatwia utrzymywaniu stałego indeksu BMI.
  • Herbata ma właściwości przeciwnowotworowe i chroni przed rozwojem komórek rakowych. Przeciwutleniacze spowalniają procesy utleniania i wymiatają wolne rodniki, tym samym chroniąc przed powstawaniem raka piersi, przełyku, jelita grubego, płuc, wątroby, żołądka, prostaty i okrężnicy.

A może herbata konopna?

Rynek jest bogaty w różnorodne rodzaje herbat, jednak wiele osób zastanawia się, która z nich ma najcenniejsze właściwości zdrowotne. Wybór w dużej mierze zależy od indywidualnych preferencji smakowych, natomiast jeśli chodzi o korzystny wpływ na zdrowie, to herbata konopna zaskakuje cennymi działaniami!

Herbata konopna charakteryzuje się zawartością CBD, a więc popularnego składnika, który przynosi pozytywne efekty, oddziałując zarówno na zdrowie, jak i wygląd. Środek ten wzmacnia odporność, a także wspomaga terapię nadciśnienia, miażdżycy i cukrzycy. Liczne witaminy i związki mineralne pomagają w leczeniu wielu dolegliwości, a także poważnych schorzeń. Konopna herbata jest całkowicie bezpieczna i legalna, gdyż nie zawiera związków psychoaktywnych w postaci THC. Z tego względu coraz więcej osób rozpoczyna konopną terapię herbatą.

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.