Spontaniczna akcja społeczna #glosdlaBialorusi narodziła się na wieść o przyjeździe do Polski Swiatłany Cichanouskiej, opozycyjnej działaczki, która rywalizowała z Alaksandrem Łukaszenką o fotel prezydenta Białorusi.

#glosdlaBialorusi

 

Cichanouska przyleci do Polski, by spotkać się z mieszkającymi tu Białorusinami, porozmawiać z premierem Mateuszem Morawieckim i wziąć udział w odbywającym się w tym roku w Karpaczu Forum Ekonomicznym. Będzie to pierwsza po wyborach prezydenckich podróż liderki białoruskiej opozycji. Oficjalnie wybory na Białorusi ponownie wygrał Alaksandr Łukaszenka, ale ich wyniki przelały czarę goryczy narodu białoruskiego. Wybuchł bunt wobec reżimu i ograniczenia demokracji. Tysiące ludzi wyszło na ulice, niosąc jako symbol niepodległości flagę Białorusi w kolorach biało-czerwonych.

#glosdlaBialorusi 

W ramach akcji poparcia dla Białorusi dzisiaj (9 września 2020 roku) w całej Polsce, na ponad 20 tysiącach ekranów LED, w tym przez cały dzień na wielkoformatowej ścianie LED na Placu Unii Lubelskiej w Warszawie, pojawi się animowana biało-czerwono-biała flaga. Każdy post z hashtagiem #glosdlaBialorusi będzie wprost przekładał się na animowane podnoszenie się flagi na cyfrowym maszcie. 

Jak to działa?

Każdy wspierający akcję poparcia hashtag #glosdlaBialorusi dodany za pomocą mediów społecznościowych (Twitter/Instagram) lub na dowolnej stronie internetowej jest wykrywany przez aplikację monitorującą w czasie rzeczywistym zasoby Internetu. W momencie wykrycia hashtagu przez system, na wszystkich ekranach odtwarzana jest animacja podnoszenia flagi na maszcie.

Kampania jest realizowana w sieci ponad 20 tysięcy ekranów LED Screen Network. Sieć Screen Network dociera do 8 milionów Polaków dziennie, w centrach miast, przy najbardziej uczęszczanych skrzyżowaniach, dworcach kolejowych, lotniskach, a także w centrach handlowych.

#glosdlaBialorusi

 

Tylko dziś oddajemy głosy poparcia 

Akcja społeczna #glosdlaBialorusi ma na celu wsparcie Białorusinów w ich demokratycznych dążeniach. Przecież my także 30 lat temu walczyliśmy o demokrację, a poparcie europejskich społeczeństw miało wówczas ogromne znaczenie dla naszych pragnień. Teraz my możemy to zrobić dla Białorusi.

Hashtag #glosdlaBialorusi jest dziś potrzebny. Szerujcie, lajkujcie! Zaangażujcie znajomych. Wrzucajcie wyrazy poparcia na swoje profile w social mediach. Tagujcie posty hashtagiem #glosdlaBialorusi.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.