W gabinetach kosmetycznych coraz częściej można poddać się oryginalnym, a nawet orientalnym zabiegom, w których wykorzystywane są nie tylko nowinki kosmetyczne, ale i mądrości Dalekiego Wschodu. W trakcie ich trwania doświadczysz stanu głębokiego relaksu w zapachu orientalnych aromatów, przy dźwiękach uspokajającej mantry lub odgłosach natury. 

Egzotyczne masaże

Masaże to chyba najprzyjemniejsze z zabiegów proponowanych przez instytuty kosmetyczne. Po nich zwykle czujemy się odprężone, zrelaksowane i pełne nowej energii. Wśród ofert gabinetów pojawiły się między innymi dwie nowe egzotyczne odmiany masażów.

Jednym z nich jest polinezyjski masaż ciała ma-uri o głębokim działaniu terapeutycznym, który uchodzi za jedną z najstarszych na świecie technik uzdrawiania. Jest to masaż całego ciała, który wykonuje się mięśniami przedramion przy dźwiękach łagodnych melodii. Tajemnica jego działania kryje się w duchowej energii i tańcu.

Ma-uri to skuteczna metoda pracy ze stresem i negatywnymi emocjami.

Po serii takich zabiegów łatwiej uwolnić się od lęku oraz odnaleźć wewnętrzną harmonię, odwagę i radość. Masaż jest dobry dla każdego, bez względu na wiek czy schorzenie. Z powodzeniem można go stosować nawet w ciąży. Masaż ma-uri zapewnia nie tylko efekty psychiczne czy fizyczne, ale i typowo kosmetyczne – odmładza, uelastycznia i poprawia koloryt skóry. Pomaga też w  modelowaniu sylwetki, ujędrnia ciało i zmniejsza cellulit.
Drugą odmianą coraz bardziej popularnej formy masażu ciała to masaż z użyciem ciepłych kamieni pochodzenia wulkanicznego. Kamienie te doskonale magazynują ciepło, co pozwala na wykonywanie masażu zarówno rozgrzanymi, jak i oziębionymi kamieniami. Masaż kamieniami to forma oddziaływania na organizm poprzez ucisk na tkanki, który ma na celu  wywołanie fizjologicznych odczynów.
Różne techniki takiego masażu wywołują efekt głębokiego relaksu dzięki przepływowi pozytywnej energii i stwarzaniu uczucia równowagi. Różnej wielkości kamienie przystosowane są do masażu poszczególnych części ciała – największych używa się do masażu tułowia, mniejsze umieszcza się między palcami dłoni i stóp oraz na twarzy.

Na co pomaga masaż?

Masaż wpływa między innymi na skórę, mięśnie, układ nerwowy i krwionośny. Ułatwia skórze oddychanie, przyspiesza obieg krwi i limfy w naczyniach, zwiększa zdolność mięśni do pracy, zmniejsza opór krwi w tętnicach i ułatwia pracę serca.
Dla miłośniczek masażu bardziej tradycyjnego, choć w wersji egzotycznej nie lada gratką może być masaż balijski, hawajski z elementami tańca hula. Wszystkie odmiany masażu są doskonałą forma relaksu, wyciszenia i odprężenia oraz przezwyciężenia codziennego stresu.
Bazą masażu balijskiego są ciepłe, aromatyczne oleje. Przy ich pomocy i dzięki specjalnym technikom, zapewniają ciału odprężenie, energetyczną harmonię, pobudzają organizm do regeneracji. Masaż balijski pomaga także redukować nadmiar wody w organizmie i wpływa na niwelowanie nadmiernych krągłości ciała.

Kosmetyczne delicje

W gabinetach kosmetycznych zrobiło się ostatnio bardzo smakowicie. W większości z nich pojawiły się bowiem specjalne zabiegi pielęgnacyjne z zastosowaniem dodatków spożywczych. I tak w ofercie gabinetów można wybierać niczym w karcie menu renomowanej restauracji – żurawinę, czekoladę, cynamon, cukier trzcinowy, miętę czy migdały. Zabiegi pielęgnacyjne z zastosowaniem tych apetycznych słodkości stosowane są zarówno na twarz, jak i na dłonie, stopy czy całe ciało.
Zabieg o orzeźwiającej nazwie „Miętowe stopy” ma na przykład działanie chłodzące z elementami refleksoterapii, a z kolei „Żurawinowa harmonia” to doskonała propozycja dla cery dojrzałej o właściwościach przeciwzmarszczkowych i wygładzających.
Zastosowanie naturalnych składników rodem z kuchni zarówno w kosmetykach drogeryjnych, jak i podczas samych zabiegów w gabinetach to ekologiczny powrót do źródeł i wykorzystanie naturalnych właściwości tych specjałów. Takie zabiegi i kosmetyki to prawdziwa uczta dla ciała i dla ducha.

Tekst: Dorota Szadkowska

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.