Istnieje prosta recepta na pozostanie wiernym swojemu partnerowi – wystarczy go naprawdę kochać, gdyż ludzie zakochani nie interesują się innymi – uznał amerykański naukowiec.

Psycholog Gian Gonzaga z University of California w Los Angeles postanowił sprawdzić, dlaczego część ludzi w trwałych związkach nie korzysta z okazji i nie zdradza swoich partnerów. Gonzaga zaprosił do swojego badania 60 heteroseksualnych, studenckich par, które były ze sobą od co najmniej trzech lat. Badani oglądali zdjęcia ponętnych osób płci przeciwnej. Potem mieli opisać swoje wrażenia. Uczestników badania podzielono potem na trzy grupy. Jedna miała opisać moment, kiedy czuli największy przypływ uczuć do swojego partnera, druga miała przywołać najbardziej pamiętny akt seksualny, a uczestnicy trzeciej grupy pisali, co tylko przyszło im do głowy. Wszyscy zostali poinstruowani, aby nie myśleli o osobie ze zdjęcia. Jednak za każdym razem, kiedy przyszła im ona na myśl, musieli to odnotować.

Grupa, która koncentrowała się na uczuciach, przejawiała myśli o osobach ze zdjęć trzy razy rzadziej niż grupa, która opisywała sypialniane igraszki. Ci, którym zostawiono wolną rękę, nie mogli opędzić się od myśli o zdjęciach. Walczyli z nimi sześć razy częściej niż pierwsza grupa. Miłość do partnera sprawia, że wszyscy inni stają się mniej atrakcyjni” – podsumował Gonzaga. (PAP)

14 komentarzy
  1. „Miłość do partnera sprawia, że wszyscy inni stają się mniej atrakcyjni” – podsumował Gonzaga. (PAP)

    To sama wiedziałam i bez badań naukowych ;))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.