Dobrze przespana noc jest lepsza niż nawet najbardziej luksusowy kosmetyk. Dbając o jakość snu, dbasz o stan swojej cery.

shutterstock_295078289Blada, pozbawiona witalności i świeżości cera spędza sen z powiek zimą niejednej kobiecie. W rzeczywistości powinno być wręcz odwrotnie. Chcesz mieć piękną cerę? Codziennie zaplanuj sobie regularne wizyty w krainie Morfeusza.

Jakość snu dla młodości

Nie od dziś wiemy, że jakość snu stoi na straży naszego dobrego samopoczucia. Do tego należy dodać fakt, że regularny, nieprzerwany sen to naturalny kosmetyk dla cery. Częste przebudzanie się w nocy negatywnie wpływa bowiem na zdolności regeneracyjne kobiecej cery po kontakcie z promieniami UV. Skóra w nieodpowiedni sposób ulega wówczas złuszczeniu, a komórki macierzyste nie odbudowują się w odpowiednim tempie. To powoduje, że na skórze pojawiają się przebarwienia, pod oczami cienie, a na całości cery – zmarszczki. Dodatkowo, długie gorące kąpiele, które jesienią umilają nam wieczory, potęgują uczucie zmęczenia i zniszczenia cery. Kąpiel, która trwa dłużej niż 15 minut, wysusza skórę i narusza naturalną ochronę lipidową. Dlatego tak ważne jest dbanie o jakość snu, w tym jego odpowiednie warunki. W tym wypadku wystarczy zatroszczyć się o dwie kwestie: podłoże snu oraz odpowiednie, codzienne wietrzenie pomieszczenia.

O komfort snu zatroszczy się np. materac Luna Janpol, który rozumie kobiece potrzeby. Jak to robi? Wykorzystany w produkcie lateks Ocean Blue reguluje temperaturę ciała, a pianka wysokoelastyczna HR komfortowo podpiera kręgosłup na całej długości. To swoiste dwa w jednym pielęgnacji kobiecej cery.

shutterstock_165435305

Ilość snu dla zdrowia skóry

Jak to mówią „starość nie radość”. Kiedy kobieta przekracza 25 lat, jej organizm potrzebuje regularnych, najlepiej ośmiogodzinnych dawek snu. Ten idealny scenariusz pozwoli na cieszenie się świeżą cerą każdego dnia. Dawkowanie odpowiedniej ilości snu musi mieć zachowaną ciągłość. Nie ma w tym temacie żadnych zawodowych wymówek. Usprawiedliwianie tygodniowych niedoborów, weekendowym lenistwem, nie jest rozwiązaniem problemu. Optymalne, dobowe zapotrzebowanie na sen dla kobiety zawiera się w przedziale 7-8 godzin. Warto pamiętać, że dobrze wypoczęty organizm, w tym także skóra, lepiej radzi sobie ze stresorami np. stanami zapalnymi organizmu.

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.