Jeżeli zdecydowana jesteś dokonać jakiegokolwiek zakupu związanego z jeździectwem, twarde nakrycie głowy powinno być zdecydowanie priorytetowe! Do wyboru masz toczek lub kask. Bez jednego z nich nie powinnaś wsiadać na konia.

Toczki – to tradycyjne nakrycia głowy jeźdźców. Nie są tak bezpieczne i komfortowe podczas jazdy jak kaski, jednak wciąż są używane z uwagi na ich dość niską cenę (kosztują w granicach 80-100zł).
Kaski są nowocześniejsze i spełniają normy bezpieczeństwa – lekkie, wykonane z nowoczesnych materiałów odpornych na uderzenia, posiadają systemy wentylacji, dzięki którym komfort ich noszenia jest dużo większy. Dostępne są w różnych kolorach i wzorach. Są droższe od toczków – ich cena waha się między 150 a 2000 złotych (tyle kosztują profesjonalne kaski dla zawodowych jeźdźców).  Jeżeli nie zdecydujesz się na zakup toczka lub kasku, możesz korzystać ze stajennego nakrycia głowy. Higieniczniejsze jest jednak posiadanie własnego.

 

Ochrona kręgosłupa

Choć wciąż niewiele osób ją nosi, z całą pewnością powinno się ją zalecać – szczególnie do skoków przez przeszkody i jazdy w teren. Kamizelka ochronna jest tym elementem stroju jeździeckiego, który zwiększy twoje bezpieczeństwo. Wykonana jest z elastycznego materiału o regulowanych zapięciach, który dopasuje się do twojej sylwetki. Zadaniem kamizelki jest ochrona kręgosłupa lędźwiowego i klatki piersiowej. W dyscyplinie WKKW (wszechstronny konkurs konia wierzchowego), podczas próby terenowej jeźdźcy obowiązkowo ubrani są właśnie w kamizelki ochronne.

 

43 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.