Jeśli zdecydowałeś że chcesz się nauczyć jeździć na snowboardzie to na pewno jedna z twoich najlepszych decyzji jakie podjąłeś dotychczas! Podczas swojego pierwszego wypadu warto skorzystać ze sprzętu wypożyczonego.


Pierwsza poważna decyzja jaka cię czeka to wybór „nogi prowadzącej” tzn. musisz się zdecydować którą nogę będziesz miał z przodu. Jest to o tyle ważne ponieważ próba nauki w nienaturalnej pozycji na pewno nie będzie łatwa i możesz się szybko zniechęcić!!!W języku snowboardzistów pozycja z lewą nogą z przodu to regular, a pozycja z prawą nogą z przodu to goofy.

Druga poważna decyzja to jaki rodzaj snowboardingu chciałbyś uprawiać?

Jeśli kręcą cię powietrzne ewolucje, poręcze, skocznie to powinieneś wybrać deskę freestylową. Deska freestylowa jest elastyczna zazwyczaj całkowicie symetryczna. Możesz na niej jeździć zarówno do przodu jak i do tyłu. Deski freestylowe są szerokie co ułatwia manewrowanie w puchu oraz kopnym śniegu.

Kolejna deska to tzw. deska freeridingowa. Jeśli chciałbyś jeździć w dziewiczym terenie, nieprzetartych dotychczas szlakach, również wykonywać powietrzne ewolucje to niewątpliwie jest to deseczka dla ciebie. Deseczka taka charakteryzuje się tym, że jest na tyle szeroka, że umożliwia jazdę w puchu oraz jest na tyle wąska w talii, że umożliwia ciętą jazdę na krawędziach.

Kolejna i już ostatnia deska to deska typu alpine. Deska taka służy głównie do super szybkiej jazdy na krawędziach. Budowa takiej deski różni się od pozostałych tym, że możemy na niej jeździć tylko przodem. Deski tego typu są twarde i wąskie.

Teraz trochę o wiązaniach snowboardowych

Do dwóch pierwszych typów desek zaleca się wiązania miękkie natomiast do desek typu alpine zaleca się wiązania twarde. Kolejna sprawa to buty (bardzo ważny gabaryt snowboardzisty!!) Od rodzaju wiązań zależą także nasze buty. Tak samo jak w wiązaniach buty dzielimy na twarde i miękkie. Buty powinny być przede wszystkim dobre tzn. nie za duże ani nie za małe, wspominam o tym ponieważ jeśli będą za duże to będzie nam się trudniej nauczyć jazdy na desce i będzie to trochę przeszkadzało. Jeśli będą za małe to po godzinie wasze stopy będą obolałe na maxa. Buty snowboardowe powinny być wygodne aby nasze stopy były na następny dzień wypoczęte:):)

www.e-snowboard.info

30 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.