Natura nie wszystkie z nas obdarzyła prostymi włosami. Jednym ze sposobów, aby loki czy fale przekształcić w gładkie i lśniące włosy jest wykorzystanie prostownicy. Natychmiast pojawiają się pytania: jak wybrać odpowiedni sprzęt? jak prawidłowo prostować włosy? jak chronić je przed działaniem prostownicy?

 shutterstock_193591004

Używanie prostownicy nie musi oznaczać zniszczonych i matowych włosów. Jednak na korzystanie z niej powinny uważać przede wszystkim panie, które poddają swoje włosy częstym koloryzacjom. Prostownicy na włosach farbowanych należy używać ze szczególną ostrożnością. Takie włosy są często cienkie i w związku z tym mniej odporne na wysokie temperatury. Prostowanie w takim przypadku może sprawić, że włosy będą matowe, bez blasku oraz łamliwe.

shutterstock_181259621

Dobry sprzęt to podstawa

Na zakupie prostownicy nie warto oszczędzać. Słabej jakości sprzęt może uszkodzić, a nawet spalić włosy. Warto więc zainwestować w sprzęt odpowiedniej jakości. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę jakie płytki posiada prostownica – ceramiczne, teflonowe, tytanowe czy diamentowe? Dobór właściwej prostownicy powinien być również uzależniony od rodzaju i stanu naszych włosów. Należy też pamiętać o mocy, zakresie temperatur czy wielkości płytek grzewczych. Wybierając prostownicę należy dokładnie zapoznać się z jej właściwościami i dostosować ją do naszych włosów, aby uniknąć zniszczenia czy puszenia.

shutterstock_314407355

Kosmetyczna termoochronna

Poddając włosy wysokiej temperaturze warto je zabezpieczyć, aby nie uległy zniszczeniu, a fryzura była bardziej wytrzymała. Dobrym rozwiązaniem będzie regularne używanie kosmetyków nawilżających włosy, ale również produktów chroniących przed wysoką temperaturą. Systematyczne stosowanie kosmetyków ochronnych, które posiadają w składzie odpowiednie substancje, daje nam pewność, że struktura włosa będzie chroniona, a korzystanie z prostownicy nie uszkodzi trwale kosmyków.

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.