Ubiór snowboardzisty jest bardzo ważną sprawą.


Nie sztuką jest ubrać się byle jak, sztuką jest ubrać się tak aby żadne warunki atmosferyczne nas nie zaskoczyły. Podstawę ubioru tworzą spodnie, kurtka, rękawice, czapka, w trudnych warunkach zwłaszcza przy mroźnym wietrze sprzydaje się jeszcze osłona twarzy. Obecnie na rynku mamy bardzo duży wybór kurtek, spodni…różnych jakościowo, dlatego warto się zastanowić czego oczekujemy od naszej garderoby.


:: Spodnie


Spodnie to podstawa ubioru każdego snowboardzisty. Są bardzo ważne i powinny spełniać dwa podstawowe zadania a mianowicie nie przemakać oraz muszą być ciepłe. Obecne rozwiązania techniczne idą daleko naprzód, spodnie wykonywane są z tkanin wodoszczelnych, wiatroszczelnych i dodatkowo posiadają membranę odddychającą. I tak np. spodnie o parametrach 20 000 mm wodoszczelności oraz 10 000 mg oddychalności na pewno Ci nie przemokną, nawet w najtrudniejszych warunkach. Dziwić może jak spodnie które są wykonane z takich cienki tkanin dają tyle ciepła. Otóż wszystko to dzięki membranie(np GORE-TEX).Warto zainwestować w spodnie bo to one na stoku są najbliżej twojego ciała.

:: Kurtka


Kurtka – kolejna ważna rzecz dla snowboardzisty aczkolwiek jest to spory wydatek. Chcąc mieć wypasioną kurtkę, która będzie posiadała dużą oddychalność, wodoodporność, wiele przydatnych kieszonek…to wydatek 600zł. Są oczywiście tańsze, niekoniecznie gorsze ale tak czy siak to spory wydatek. Ostatnio coraz powszechniejszy jest system RECCO, kurtka z tym systemem posiada zwierciadło, które wysyła sygnały o wysokiej częstotliwości do urządzenia odbiorczego którym poszukuje się osób zasypanych przez lawiny. Wydając takie pieniądze możesz być pewien, że sprawdzi się ona w najbardziej ekstremalnych warunkach.

:: Rękawice


Dobre rękawice są niezbędne. Powinny być przede wszystkim wykonane z wytrzymanych materiałów które nie będą przemakać. Rękawice snowboardowe posiadają wiele bajerów np.wkładki usztywniające nadgarstki, fleece na kciuku do wycierania nosa, patent do wycierania gogli, ściągacze mankietów, wyjmowane wkładki wewnętrzne. To wszystko powoduje, że rękawice są niezbędne na stoku.

tekst: Bercik

www.e-snowboard.info

110 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.