Podczas gdy my rozkoszujemy się ciepłem i wakacjami, promienie słoneczne zostawiają permanentne ślady na naszej skórze.
Tekst: Magdalena Węgrzyńska

Piegi, przebarwienia, plamy i inne nieestetyczne skutki wakacyjnej beztroski łatwo się pojawiają, ale ciężko się ich pozbyć. Aby uniknąć żmudnej walki z uporczywymi przebarwieniami, warto pamiętać o odpowiedniej ochronie skóry przed szkodliwymi promieniami UV. A jeżeli na działania prewencyjne jest już za późno, możemy wyrównać cerę dzięki innowacyjnym i niezwykle skutecznym zabiegom rozjaśniającym.

Dbaj o cerę na wakacjach

Walka z przebarwieniami
Udane wakacje zapisują się w naszej pamięci na długo, jednak dobre wspomnienia to nie wszystko, co przywozimy z urlopu. Jedną z gorszych wakacyjnych pamiątek, jakie możemy sobie zafundować, są przebarwienia. Bardzo często w wyniku letniej beztroski, zapominamy o zapewnieniu odpowiedniej ochrony naszej skórze, czego wynikiem są plamy i zmiany barwnikowe. Przebarwienia powstają nie tylko pod wpływem promieni słonecznych, ale także w wyniku zmian hormonalnych, starzenia się skóry, stosowania antybiotyków, środków antykoncepcyjnych, ziół, a nawet używania kosmetyków. Przebarwienia mogą pojawiać się też na skutek stanów zapalnych spowodowanych trądzikiem lub oparzeniami słonecznymi. Walka z tymi zmianami spędza nam sen z powiek i przyprawia o kompleksy, odbierając pewność siebie i dobre samopoczucie. Dlatego też warto zdecydować się na kompleksowe usuwanie przebarwień, koniecznie w gabinecie lekarskim i pod czujnym okiem dermatologa.

Magiczna formuła
Latem wszystkie piegi, przebarwienia i plamy ciemnieją i stają się bardziej widoczne. Warto więc zaopatrzyć się w kremy ochronne z wysokim filtrem, które pomogą nam uniknąć nieestetycznych zmian barwnikowych. Jeżeli jednak na naszej skórze widnieją już przebarwienia lub plamy, najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie preparatu Cosmelan lub Dermamelan. Kuracja tymi preparatami to najskuteczniejszy sposób na pozbycie się plam i przebarwień. Zabiegi mają również zbawienny wpływ na kondycję naszej skóry – działają wygładzająco, poprawiają jej elastyczność i przywracają równowagę.
„Wybór terapii oraz częstotliwość powtarzania zabiegu zależy od typuprzebarwień oraz od wrażliwości skóry, dlatego też niezbędna jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem oraz diagnoza przebarwień” – radzi dr med. Aleksandra Szlachcic specjalista z Ośrodka Medycznego Osteomed w Krakowie.
Substancje zawarte w Cosmelanie i Dermamelanie regulują proces powstawania melaniny, czyli barwnika wpływającego na kolor skóry i natychmiastowo rozjaśniają przebarwienia, przywracając nam promienny, młody wygląd. „Dermamelan zawiera kwas salicylowy i więcej składników aktywnych niż Cosmelan, dlatego też jest on szczególnie polecany pacjentom o skórze tłustej i mieszanej lub z przebarwieniami hormonalnymi” – podkreśla doktor Aleksandra Szlachcic. Kuracja składa się z dwóch etapów – założenia maski w gabinecie lekarskim i pielęgnacji kremem w domu. W trakcie pierwszych dwóch dni po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie, pieczenie, złuszczanie, które złagodzimy częstą aplikacją kremu łagodzącego. Efekty możemy zaobserwować już po 10 dniach.

Nie daj plamy!
Sezon urlopowy w pełni. Pamiętajmy zatem nie tylko o relaksie i wypoczynku, ale także o naszej skórze. Chrońmy ją odpowiednio. A jeżeli już zdarzy się nam „plama” i zdecydujemy się na jej rozjaśnienie, najlepszym momentem na poddanie się kuracji, np. Cosmelanem lub Dermamelanem będzie jesień.

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.