Światło naturalnie kojarzy się z intelektem, natchnieniem i życiem duchowym, ale pełni także przyziemne role. Odpowiedni dobór i rozmieszczenie punktów świetlnych wpływa na tworzenie klimatu wnętrza i nasze samopoczucie.

battersea-room-2Dostępne w Belle Maison oświetlenie cechuje przede wszystkim duża różnorodność. Miłośnikom prostoty i francuskiego szyku przypadną do gustu meta-lowe kinkiety z delikatnym efektem przecierki. Są rownież bardziej dekoracyjne modele, np. lampa Angels z efektownymi zdobieniami wykończona metodą shabby chic. Warto też zwrócić uwagę na kunsztowny żyrandol Elisabeth, który tchnie we wnętrze ducha dawnych epok. Charakterystyczny rozłożysty kształt i ozdobne krysz-tałki przywodzą na myśl romantyczne francuskie powieści.

nantes-light-2

 

Przy lampie
Trudno wyobrazić sobie salon czy kącik wypoczynkowy bez lampy stojącej. Amato-rom bogatego wzornictwa dedykowany jest model French Chic Gold. Finezyjne rzeź-bienia i malowane na złoto drewno decydują o jego oryginalności i sprawiają, że staje się pierwszoplanowym dodatkiem i kluczowym punktem salonu. Uwagę przykuwa także lampa Lumiere WA. Grację zyskuje dzięki subtelnym zdobieniom, zaś efekt przecierki, unikatowy kolor white antique oraz położona na wierzchu patyna nadają jej rasowego charakteru.

belfast-lamps

 

W stylu industrialnym

Kinkiet Jocke na składanym wysięgniku ma unikatowy wygląd, który dzięki imitacji rdzy i licznym przecierkom zyskuje efekt postarzenia. Taki dodatek pomoże przywo-łać nieco surowy, przemysłowy klimat inspirowany przedwojennymi fabrykami. Kin-kiet ten jest jednak na tyle uniwersalny, że będzie doskonałym uzupełnieniem wnętrz utrzymanych w stylu vintage i skandynawskim. Jego dodatkową zaletą jest możliwość regulowania kąta naświetlenia. Ciekawym projektem jest także kinkiet Barn Flint, który przypomina trochę lampę naftową i przywodzi na myśl dawne stajnie i budynki gospodarcze. Pozwala odtworzyć specyficzny klimat XIX wieku. Może być użytkowany wewnątrz lub na zewnątrz budynku, a szary, emaliowany kolor i nieskomplikowany kształt sprawiają, że pasuje zarówno do kuchni, do spiżarni i na ganek.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.