Często bywa niedoceniany, a tymczasem demakijaż to szalenie ważny krok w pielęgnacji! Skóra, by wchłonąć pielęgnacyjne składniki kremu i móc w pełni się zregenerować, musi być dokładnie oczyszczona. I nie licz  na taryfę ulgową. Codziennie, choćbyś była nie wiadomo jak zmęczona, koniecznie zmywaj makijaż. Skutki lenistwa to np.: wypryski, opuchnięte, podrażnione oczy, nieświeża cera, nie wspominając o ogólnym dyskomforcie. Pomyśl o demakijażu nie jak o obowiązku, ale o przyjemnym rytuale.

Do wyboru masz cały arsenał środków.

Żel oczyszczający

Żele do mycia twarzy wymagają użycia wody, co może wysuszać i podrażniać skórę. Niewątpliwie dobrze oczyszczają skórę i warto, a nawet trzeba je stosować, zwłaszcza, jeśli twoja cera się przetłuszcza. Jednak niekoniecznie zmyjesz z ich pomocą makijaż oczu, a przy cerze suchej będziesz miała uczucie ściągnięcia. Po użyciu żelu pamiętaj o toniku, by zneutralizować PH skóry.

Mleczko + tonik

Ten duet to sprawdzony, tradycyjny sposób na demakijaż. Mleczko nałóż za pomocą wacika lub rozprowadź dłońmi kolistymi ruchami, a następnie „zdejmij” wacikiem. Potem koniecznie przetrzyj twarz tonikiem – to usunie resztki mleczka, odświeży, ureguluje kwasowość skóry, a także, w miarę potrzeb, nawilży lub ściągnie rozszerzone pory.

Demakijaż oczu

Oczy są niezwykle delikatne, dlatego oczyszczając z makijażu skórę wokół nich, bądź bardzo ostrożna. Sięgnij po specjalne preparaty przeznaczone do demakijażu oczu, które nie spowodują podrażnień. Masz do wyboru klasyczny płyn lub specyfik dwufazowy, który pomoże ci rozprawić się z makijażem wodoodpornym. Zwilżony wacik przyłóż do oka, a następnie zdejmij, starając się w miarę możliwości nie pocierać na boki.

Płyn micelarny

Ostatnio robi prawdziwą furorę – zasłużenie! Nie podrażnia, ba! Ma wręcz właściwości kojące, a jednocześnie bardzo skutecznie oczyszcza. Sekret tkwi w micelach – cząsteczkach, które niczym magnes przyciągają wszelkie zanieczyszczenia. Sięgając po płyn micelarny, nie musisz używać ani mleczka, ani toniku, ani nawet płynu do demakijażu oczu. Makijaż zmywasz wacikiem nasączonym płynem.

Chusteczki do demakijażu

Bardzo wygodnym (i niedrogim!) rozwiązaniem, gdy gdzieś wyjeżdżasz, są chusteczki do demakijażu, nasączone specyfikiem usuwającym makijaż.

O czym warto pamiętać wykonując demakijaż? Najważniejsza jest dokładność – zmywaj twarz tak długo, aż wacik czy chusteczka będą czyste. Zacznij od oczu, a dopiero później zajmij się twarzą. Staraj się nie naciągać skóry – w końcu zależy ci na tym, by była gładka i elastyczna. Naciąganie skóry np. wokół oczu powoduje, że pojawiają się na niej zmarszczki.

Tekst: Małgorzata Straszewska

1 komentarz
  1. Płyny micelarne słusznie robią furorę! Ja używam płynu Dermika Pure i jestem bardzo zadowolona – kosmetyk łagodny dla twarzy, dobrze zmywa makijaż, ładnie pachnie, nie wysusza, ale też nie jest tłusty i klejący. Ekstra!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.