Należy zakupić specjalne plastry do zaklejania płytki paznokcia. Na rynku istnieje wiele firm, np. Peggy Sage, mających w swojej ofercie plastry w kształcie paznokcia, które po naklejeniu na płytkę, tworzą warstwę ochronną i zapobiegają dalszemu zniszczeniu płytki.
Wariant II
Firma Peggy Sage ma w swojej ofercie zestaw, w skład którego wchodzi polerka, jedwab i klej. Jest to zestaw do złamanych paznokci. Jedwab należy położyć na uszkodzoną płytkę, następnie posmarować klejem i wypolerować.
Wariant III
Możemy skorzystać z metody fiberglass, którą wykonuje manikiurzystka. Metoda fiberglass polega na nałożeniu na płytkę paznokcia włókna jedwabnego z klejem, resiny (płynnego „szkła”) i specjalnego aktywatora. Tą metodą można też przedłużać paznokcie.
Wariant IV
Do sklejenia paznokci możemy użyć także profesjonalnego kleju do paznokci. Należy co jakiś czas sprawdzać, czy klej się trzyma i po paru dniach ponownie zakleić paznokieć.
Wariant V
Na uszkodzony paznokieć kładziemy jedną warstwę chusteczki higienicznej i pokrywamy ją warstwą lakieru bezbarwnego. Przy tej metodzie chusteczki nie widać, a paznokieć jest dobrze usztywniony.
Wariant VI
Można też skorzystać z zestawu: akrylu w proszku i płynie. Na wypolerowaną płytkę paznokcia nakładamy warstwę akrylu pokrywając cały paznokieć. Po wyschnięciu starannie polerujemy powierzchnię i nadajemy jej odpowiedni kształt. Następnie czynność powtarzamy.
Jeżeli paznokieć pękł tak, że wydostaje się krew, należy użyć plastra opatrunkowego i nie stosować kleju, czy akrylu.