Istnieje kilka sposobów reperacji złamanego paznokcia. Poniżej przedstawiamy kilka wariantów radzenia sobie z tym problemem bez konieczności wizyty u kosmetyczki:Wariant I
Należy zakupić specjalne plastry do zaklejania płytki paznokcia. Na rynku istnieje wiele firm, np. Peggy Sage, mających w swojej ofercie plastry w kształcie paznokcia, które po naklejeniu na płytkę, tworzą warstwę ochronną i zapobiegają dalszemu zniszczeniu płytki.

Wariant II
Firma Peggy Sage ma w swojej ofercie  zestaw, w skład którego wchodzi polerka, jedwab i klej. Jest to zestaw do złamanych paznokci. Jedwab należy położyć na uszkodzoną płytkę, następnie posmarować klejem i wypolerować.

Wariant III
Możemy skorzystać z metody fiberglass, którą wykonuje manikiurzystka. Metoda fiberglass polega na  nałożeniu na płytkę paznokcia włókna jedwabnego z klejem, resiny (płynnego „szkła”) i specjalnego aktywatora. Tą metodą  można też przedłużać paznokcie.

Wariant IV
Do sklejenia paznokci możemy użyć także profesjonalnego kleju do paznokci. Należy co jakiś czas sprawdzać, czy klej się trzyma i po paru dniach ponownie zakleić paznokieć.

Wariant V
Na uszkodzony paznokieć kładziemy jedną warstwę chusteczki higienicznej i pokrywamy ją warstwą lakieru bezbarwnego. Przy tej metodzie chusteczki nie widać, a paznokieć jest dobrze usztywniony.

Wariant VI
Można też skorzystać z zestawu: akrylu w proszku i płynie. Na wypolerowaną płytkę paznokcia nakładamy warstwę akrylu pokrywając cały paznokieć. Po wyschnięciu starannie polerujemy powierzchnię i nadajemy jej odpowiedni kształt. Następnie czynność powtarzamy.

Jeżeli paznokieć pękł tak, że wydostaje się krew, należy użyć plastra opatrunkowego i nie stosować kleju, czy akrylu.

www.select.edu.pl

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.