Czy seks to dobre ćwiczenie? Ile kalorii spalamy podczas aktywności fizycznej w sypialni? Rewelacje na ten temat okazują się nieprawdziwe.

Tekst: Sylwia Skorstad

sex 1Angielscy lekarze i naukowcy policzyli, ile faktycznie spalamy podczas stosunku, a wyniki swojej pracy opublikowali w piśmie medycznym „New England Journal of Medicine”.

Jak spacer po parku

Niestety, igraszki w sypialni to ani 500, ani 400 kalorii mniej. Mężczyzna ważący około 70 kilogramów spali podczas seksu nie więcej niż 3,5 kcal na minutę, a więc zaledwie 210 kcal na godzinę. Kobieta zwykle jeszcze mniej. Pieszczoty oraz stosunek rzadko trwają godzinę, więc w rzeczywistości spalamy zwykle około… 20-30 kcal! Aktywny stosunek seksualny przeciętnej pary trwa nie więcej niż 6 minut, nie ma kiedy naprawdę dobrze się spocić. A petting to w sensie wydatku kalorycznego aktywność fizyczna, którą można porównać do wolnego spacerowania po parku.sex 3

Seks dla seksu

Co prawda są tacy, którzy używając do pomiarów profesjonalnych mierników dla sportowców, raportują lepsze wyniki w spalaniu kalorii podczas seksu, ale zdaje się, że lepiej nie kochać się dla sportu. Niech seks pozostanie tym, czym ma być – intymnym spotkaniem dwóch osób, które pragną sprawić sobie nawzajem przyjemność. Umykające kalorie lepiej liczyć gdzie indziej.

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.