Państwo młodzi nie chcą dostawiać bukietów i często proszą o drobne podarunki w zamian. Radzimy, jakie prezenty kupić zamiast kwiatów.

Tekst: Joanna Zaguła

To już właściwie standard. Wesela są tak duże, że wręczanie parze młodej kwiatów nie ma najmniejszego sensu. Co mieliby zrobić z setką bukietów… Dlatego sami młodzi, najczęściej już w zaproszeniach, zaznaczają, że nie chcą dostawać bukietów. Jednak gościom trochę głupio jest podchodzić do nich tylko z kopertą. Dlatego utarł się zwyczaj sugerowania jakiegoś innego, niewielkiego podarunku, który będzie dużo bardziej na miejscu.

Jeśli planujecie ślub i chcecie coś zasugerować gościom albo jeśli wybieracie się na wesele jako gość i nie wiecie, co podarować – mamy dla was kilka podpowiedzi.

Książki to zawsze dobry pomysł. Każdy gest zachęcający do czytania w kraju, w którym czytelnictwo jest tak niskie, jest na wagę złota.

Płyty winylowe, bo wielbiciele czarnych płyt nigdy nie mają ich za wiele.  Tylko upewnijcie się, że para młoda ma gramofon.

Wino jest nieco bardziej eleganckie od wódki (a od takiej eleganckiej wódki nieco tańsze). Nawet jeśli państwo młodzi wolą inne trunki, będą mieli coś, czym miło im będzie częstować gości jeszcze długie miesiące po weselu.

Herbata ma długi termin przydatności do spożycia, więc można sobie zrobić jej spory zapas i korzystać przez kilka miesięcy. A ta z wyższej półki jest przecież eleganckim prezentem.

Kupon loterii, choć kosztuje niewiele, może się okazać bardzo drogim prezentem, jeśli przyniesie wygraną. Oczywiście szansa jest niewielka, ale przynajmniej podarujecie trochę emocji.

Kwiaty w jednym kolorze są rozwiązaniem dla par, które chcą oszczędzić na dekoracjach sali. Zamiast zamawiać je specjalnie w kwiaciarni, na zaproszeniu zaznaczcie, że chcecie otrzymać, np. same różowe wiązanki, a potem rozstawcie je w sali weselnej i macie darmowe dekoracje.

Kwiaty doniczkowe lub sadzonki sprawdzą się jako zamiennik bukietu dla par, o których wiecie, że planują urządzanie ogrodu lub marzą o domowej dżungli.

Prośba o datek na cele charytatywne lub przyniesienie np. karmy dla psów ze schroniska świadczy o dobrej woli. Jednak zanim podejmiecie taką decyzję, warto skontaktować się z instytucją, którą chcecie obdarować i zapytać, co jest tak naprawdę potrzebne.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.