Costa Smeralda to nie tylko pierwszy statek tych linii zasilany LNG, lecz także możliwość przeżycia prawdziwie włoskiego Dolce Vita. Na Costa Smeralda będziesz się delektować każdym smakiem, zapachem, widokiem i dźwiękiem. A to wszystko dzięki pięknym, wysmakowanym wnętrzom, niezwykle zaprojektowanym pokładom i fantastycznym restauracjom.

Dolce vita i dolce far niente

Costa Smerlda oferuje swoim gościom prawdziwe słodkie życie, czyli właśnie La Dolce Vita. Jeśli marzysz o słodkim nicnierobieniu (dolce far niente) w otoczeniu wnętrz projektowanych przez najlepszych włoskich designerów, delektowaniu się najlepszą włoską kawą czy smakowaniu niezwykłych dań – rejs tym statkiem jest właśnie dla ciebie. Już sama nazwa statku, która przypomina jedno z najpiękniejszych miejsc turystycznych na Sardynii (Szmaragdowe Wybrzeże), nierozerwalnie kojarzy się ze spokojnym wypoczynkiem.

„Sercem” nowego okrętu flagowego będzie Colosseo, obszar na środku statku z trzema poziomami. Jasne ekrany na ścianach i na kopule będą miały do opowiedzenia nową historię w każdym porcie zawinięcia i o każdej porze dnia, od świtu do zachodu słońca. Na placu znajdą się wszystkie główne bary tematyczne, w których goście mogą wypić kieliszek musującego wina Ferrari lub Campari, podziwiając morze przez duże szklane ściany.

Z kolei Piazza di Spagna to schody biegnące przez trzy pokłady, z balkonem na świeżym powietrzu na górnym pokładzie, ze szklaną podłogą, która daje wrażenie latania nad morzem. Będzie to idealne miejsce do rozrywki dla gości w każdym wieku. Na dziobie statku Trastevere będzie kolejnym placem, na którym goście będą mogli się zrelaksować, porozmawiać i cieszyć się smakami barów, takich jak Il Bacaro w stylu Wenecji i Gelateria Amarillo. Kolejnym spektakularnym punktem widokowym będzie przejście Passeggiata Volare, które osiągnie najwyższy punkt statku, 65 metrów.

Fantastyczna kuchnia, niezwykłe smaki

Statek będzie nie tylko ucztą dla oczu, ale także ucztą dla kubków smakowych: Costa Smeralda będzie oferować szesnaście restauracji i lokali gastronomicznych, w tym Teppanyaki, Pummid’Oro Pizzeria, rodzinną restaurację Tutti a tavola, która oferuje również wiele dodatkowych rozrywek oraz Laboratorio del Gusto (laboratorium smaku), w którym goście mogą cieszyć się z przygotowywania kolacji. Czeka na nich także dziewiętnaście barów, w których można się zrelaksować i wypić drinka, takich jak Ferrari Spumante Spazio Bollicine, Aperol Spritz Bar na zewnętrznych pokładach, elegancki Campari Bar lub „The Nutella Café”, kolejne świetne miejsce do odwiedzenia.

Relaks i zabawa na falach

Innym niesamowitym obszarem na pokładzie jest Spa z salonem piękności, łaźnią turecką, basenem do thalassoterapii i szesnastoma gabinetami zabiegowymi oraz pokojami relaksacyjnymi ze śniegiem lub solą. Siłownia zaprezentuje najbardziej innowacyjne urządzenia „Technogym”. Zabawa dla wszystkich grup wiekowych będzie kontynuowana w parku wodnym ze zjeżdżalniami lub na polu multisport, na czterech basenach, w teatrze, dyskotece, kasynie, piano barze jazzowym i sali gier. Dzieci będą cieszyć się w pełni na specjalnie dla nich przeznaczonej przestrzeni.

 

Trasa podróży

Pierwszy, 15-dniowy rejs Costa Smeralda rozpocznie się 20 października 2019 r. w Hamburgu. Statek będzie płynął do Savony, gdzie 3 listopada 2019 r. odbędzie się ceremonia nadania imienia statkowi. Trasa obejmie dwudniowe przystanki w niektórych z najciekawszych miast Europy, takich jak Hamburg, Rotterdam, Lizbona, Barcelona i Marsylia. 4 listopada 2019 r. rozpocznie się 6-dniowy rejs inauguracyjny, który wyruszy z Savony i poprowadzi poprzez Barcelonę, Marsylię i Civitavecchię. Costa Smeralda będzie nadal kursować w zachodniej części Morza Śródziemnego do kwietnia 2021 r., podczas tygodniowych rejsów będzie odwiedzać Savonę, Marsylię, Barcelonę, Palmę de Mallorca, Civitavecchię i La Spezia.

Pierwszy statek costa zasilany przez skroplony gaz ziemny

Costa Smeralda będzie pierwszym statkiem Costa napędzanym skroplonym gazem ziemnym (LNG), najczystszym na świecie paliwem kopalnym. Będzie to stanowić przełom ekologiczny, który poprawi jakość powietrza poprzez niemal całkowite zapobieganie emisji pyłów i tlenków siarki na morzu i w porcie. Znacząco zmniejszy się również emisję tlenków azotu i dwutlenku węgla. Obecnie wnętrza statku Costa Smeralda są ukończone w stoczni Meyer w Turku. Dostawa drugiego statku, siostrzanego statku Costa Smeralda, również zbudowanego przez Meyer-Turku, ma nastąpić w 2021 roku.

Więcej informacji o rejsach na profilu FB.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.