W stulecie Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana jego platynowym mecenasem została Dr Irena Eris – jedyna polska marka przyjęta do prestiżowego Comité Colbert.teatr polski warszawa

Do tego francuskiego stowarzyszenia należy także Comédie-Francaise, w której od 1993 roku występuje i wystawia Andrzej Seweryn, obecny dyrektor Teatru Polskiego.

W wielu krajach tradycją stała się przynależności firm do elitarnych organizacji wspierających sztukę. Fundacja Amici della Scala czy Klub Patrona czeskiego národního divadla są prestiżowymi klubami, których członkowie zobowiązują się do pomocy konkretnym instytucjom. Szansą dla przetrwania kultury wysokiej jest współpraca z prywatnymi firmami, które rozumieją konieczność wspierania tego typu działalności. W owe potrzeby doskonale wpisuje się polityka firmy Dr Irena Eris – marki będącej synonimem luksusu, niezawodności i wysokiej jakości, ale też innowacyjności i aktywności na polach kultury i sportu.

„Pracujemy z pasją i z ludźmi, którzy tę pasję z nami dzielą. Zwracamy uwagę na wiele aspektów, takich jak wiara w to, co się robi, szacunek dla innych, wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom, konsekwencja w działaniu. Jesteśmy bardzo wyczuleni na potrzeby kultury polskiej, czujemy się z nią związani. Chcemy w niej uczestniczyć, ale też… idziemy, jak zawsze, własną drogą” – mówi dr Irena Eris.

plakatW taki oto sposób przecięły się drogi firmy Dr Irena Eris i Teatru Polskiego w Warszawie.

Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnej premiery „Listy na wyczerpanym papierze” w reżyserii młodej polskiej reżyserki Leny Frankiewicz.

Spektakl odbędzie się 21 września 2013 roku na scenie kameralnej. Przedstawienie jest relacją z dwóch lat życia Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory zamkniętą w listach, wierszach i piosenkach – to niezwykła korespondencja dwóch nieprzeciętnych osobowości polskiej kultury.

DR Irena Eris logo

 

Zdjęcie: Michał Pasich

Zdjęcie 1 z 5

Zdjęcie: Michał Pasich

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.