Sprzątanie, gotowanie, opieka nad dziećmi – to codzienność dla większości kobiet. W porządki warto jednak zaangażować całą rodzinę. To naprawdę się opłaci, bo mądry podział obowiązków przynosi wiele korzyści, nie tylko w postaci czystego mieszkania. 

Domowa codzienność od lat pozostaje niezmienna – to przede wszystkim na paniach spoczywa obowiązek dbania o czystość i porządek. Mężczyźni i dzieci nieczęsto są włączani w tego rodzaju prace, a powinno być… zupełnie odwrotnie! Warto, by kobiety otwarcie rozmawiały z partnerami o codziennych obowiązkach. Wspólne starania o czysty, zadbany dom, wzmacniają poczucie więzi. Są też połączeniem przyjemnego z pożytecznym – sprzątamy, ale jednocześnie spędzamy ze sobą czas mogąc np. porozmawiać, zamiast… oglądać telewizję.

shutterstock_303353384

Pozytywna edukacja od małego

Dzieci są uważnymi obserwatorami i czerpią wzorce z postępowania rodziców, dlatego dobrze jest przekazywać im partnerski model współpracy. Uczenie ich od najmłodszych lat mądrego podziału pracy w domu, z pewnością da same plusy. Dla malucha to ważna lekcja systematyczności, obowiązkowości i dbania o przedmioty. Już w wieku trzech lat dziecko rozumie, że poszczególne rzeczy mają swoje miejsce w domu dlatego odłożenie na półkę zabawek to doskonałe zadanie dla takiego malucha. Należy jednak pamiętać, że dzieci szybko rosną i zakres ich obowiązków powinien wzrastać razem z nimi. Wyrzucenie śmieci, karmienie domowych pupili, porządkowanie swojej szafy to zadania 6-8 latka, 9-12 latki z powodzeniem mogą wychodzić na spacer z psem, myć naczynia, odkurzać swój pokój czy segregować pranie, nastolatki z kolei mogą zająć się niemal wszystkimi pracami domowymi.

woreczki MIX

Sprytne patenty

Folia do żywności z ucinarką to doskonały patent, dla wszystkich którzy zmagają się z trudną do podzielenia na kawałki folią spożywczą. Dzięki wygodnej ucinarce nie potrzebujemy dodatkowych narzędzi w postaci noża czy nożyczek, a kanapki do szkoły może wspólnie z mamą zapakować nawet najmłodszy członek rodziny.

Folia z ucinarką

Wiele z nas nie przepada za zmywaniem gdyż nie lubi kontaktu z detergentami, resztkami jedzenia, tłuszczem. Podczas mycia uszkadzamy paznokcie, a nawet najlepszy lakier do paznokci nie ma szans z szorowaniem i długim namaczaniem w wodzie. Doskonałym rozwiązaniem jest praktyczny czyścik z uchwytem, który doskonale chroni dłonie i paznokcie przed uszkodzeniem.

Czyścik z uchwytem

Woreczki z suwakiem MIX to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy na utrzymaniu porządku wśród drobnych rzeczy. Dzieci mogą wrzucić do woreczków swoje przybory szkolne i kredki, które często zamiast na biurku – lądują gdzieś pod łóżkiem. Mężczyźni będą mieć wreszcie w jednym miejscu swoje śrubki albo gwoździe, a panie – na przykład spinki, kosmetyki, gumki do włosów czy paragony. Dzięki wygodnemu suwakowi i bardzo wysokiej wytrzymałości, woreczki będą nieocenione w podróży, jako gadżet porządkujący drobne przedmioty. Każdego dnia mogą nam również towarzyszyć w torbie czy plecaku. Zapakujmy do nich przekąskę lub drugie śniadanie i rozkoszujmy się świeżym jedzeniem o każdej porze.

rodzina_foto

Na dobry początek

Przedmioty ze sprytnymi patentami ułatwiają codzienne obowiązki. Warto więc je wykorzystać i krok po kroku, przeorganizować życie rodzinne. Bo przecież skoro kobieta pracuje na pełnym etacie, dokładnie tak jak jej mąż, domowym etatem powinni się podzielić. Dla dobra całej rodziny. Wszelkie metody i działania mające na celu nauczyć malca dbania o porządek na nic się zdadzą, jeśli nie będzie miał on przykładu rodziców.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.