Mikser kuchenny to rodzaj sprzętu, którego nie da się zastąpić blenderem. Ma nie tylko dużą moc, ale przede wszystkim wszechstronne zastosowanie. Jest kilka czynników, na które trzeba zwrócić uwagę przy zakupie miksera.

 

Dobry mikser kuchenny powinien charakteryzować się mocą około 500W, choć do wykonywania podstawowych czynności, takich jak ubijanie piany z białek i miksowanie delikatnych składników wystarczy moc około 300W. Wyższa umożliwia przygotowanie dań nawet z twardych składników. Takie urządzenie może dłużej pracować bez niebezpieczeństwa przegrzania silnika. Kupując mikser, warto zwrócić uwagę na różne zakresy prędkości pracy. Wygodnym rozwiązaniem jest płynna regulacja, która zabezpiecza miejsce pracy przed rozchlapywaniem składników. Dobry mikser kuchenny (zob. https://iguanasklep.pl/producenci/smeg-3/miksery) jest często wyposażony w dodatkowe funkcje, takie jak: 

– funkcja kruszenia lodu; w tym przypadku urządzenie musi być zaopatrzone w specjalny kubek do kruszący lód,

– funkcja turbo, w której przy pomocy specjalnego przycisku mikser kuchenny uzyskuje dodatkowe przyspieszenie na krótki czas,

– wyrabianie ciasta; to funkcja dostępna w urządzeniach o wyższej mocy,

– tarcie ziemniaków; w tym wypadku niezbędna jest zaopatrzenie w specjalną przystawkę do tego celu,

– funkcja podgrzewania jest możliwa dzięki wyposażeniu pojemnika miksera kuchennego w płytę indukcyjną, dzięki czemu to, co przygotowujemy, może być od razu podgrzewane.

Mikser kuchenny ręczny bez misy, z misą, a może planetarny?

Bez dobrego miksera kuchennego nie wyobrażają sobie pracy ci wszyscy, którzy uwielbiają pieczenie ciast czy pieczywa. Mikser ręczny cechuje się lekkością i prostotą obsługi, nie jest zaopatrzony w misę, dlatego jest przeznaczony dla osób korzystających z takiego urządzenia sporadycznie. Z kolei mikser z misą to sprzęt do zadań specjalnych, dlatego powinien charakteryzować się również większą mocą. Do takiego urządzenia wystarczy wsypać odpowiednie składniki i włączyć odpowiedni tryb pracy.

Mikser kuchenny planetarny jest przeznaczony dla pasjonatów gotowania. Często wyposażony jest w dodatkowe funkcje: przygotowywania lodów czy makaronu albo mielenia mięsa. Mieszadła w takim urządzeniu kręcą się wokół własnej osi i wokół krawędzi pojemnika. Tego typu urządzenie zastępuje wiele innych sprzętów wykorzystywanych w kuchni.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.