Soki korzystnie wpływają na zdrowie, dostarczając do organizmu mnóstwo witamin. Jednak sięgając po gotowe produkty, trzeba liczyć się z tym, że w ich składzie mogą znajdować się konserwanty, zagęszczacze, polepszacze smaku czy cukier. Dlatego wielbiciele naturalnych soków coraz częściej są gotowi zainwestować w takie urządzenie jak wyciskarka wolnoobrotowa.

wyciskarka wolnoobrotowa i jej zalety

Choć wyciskarka wolnoobrotowa kojarzona jest z urządzeniem, przy pomocy którego można przygotować zdrową porcję soku, to w praktyce daje ona większe możliwości. Jeśli sięgniemy po model, który wyposażony jest w dodatkowe sita, jak na przykład Kuvings Revo830, dostaniemy możliwość przygotowania gęstego smoothie. A jeśli sito koktajlowe zostanie zmienione na przystawkę deserową, wtedy można uzyskać odżywcze sorbety. Warto mieć to na uwadze i przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego urządzenia, zastanowić się, jakie mamy wobec niego oczekiwania. Wspominany model wyciskarki wolnoobrotowej powinien przypaść do gustu nawet najbardziej wymagającym, bowiem łączy w sobie zalety wyciskarek pionowych i poziomych. Co to oznacza? Otóż tego typu wyciskarka jest wydajniejsza, pozwala uzyskać więcej soku i można w niej wyciskać wszelkiego rodzaju owoce i warzywa – od tych miękkich i soczystych, po twarde i włókniste, jak na przykład burak i seler naciowy.

Wyciskarka wolnoobrotowa – na co warto zwrócić uwagę?

Aby być w pełni zadowolonym z dokonanego wyboru, warto przed zakupem dokładnie przyjrzeć się parametrom poszczególnych modeli. Wszystko to po, aby maksymalnie dopasować urządzenie do swoich potrzeb. Na pewno jednym z kluczowych parametrów jest moc. Jeżeli w planach mamy wyciskanie soku z twardych owoców i warzyw, to musi być ona wysoka. Z kolei jeśli chodzi o prędkość obrotową, to im wyciskarka wolnoobrotowa będzie wolniejsza, tym lepiej. Nie bez znaczenia jest też głośność, ale wyciskarki Kuvings wyposażone są w nowoczesne i ciche silniki, dzięki czemu zakres emitowanych decybeli podczas pracy pozostaje na bardzo niskim poziomie. Ponadto warto zwrócić uwagę na to, czy wyciskarka ma wymienne sita, a także czy istnieje możliwość wrzucenia do urządzenia całych owoców i warzyw.

Wysokiej jakości wyciskarki wolnoobrotowe Kuvings sprawiają, że otrzymany sok jest pełen cennych witamin oraz mikroelementów, a przy tym zachowana zostaje nasycona barwa i walory smakowe.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.