Wielkanocny stół daje pole do popisu wyobraźni. Oprócz malowanych jajek, baranków z cukru, zielonych gałązek wierzby, czy świeżych kwiatów może się znaleźć na nim dosłownie wszystko, co przywodzi na myśl wiosnę. Biała porcelana albo kolorowe szkło, obrusy jednobarwne lub z motywami kwiatów, zające z czekolady, kurczaki ze szkła, kolorowe serwetki… To, jakie macie pomysły w tym roku? 

Pastelowa wiosna

Dekoria.pl, siedzisko Marcin na krzesło

Wielkanoc to święto, które jak żadne inne kojarzy się z kolorami! Nasze domy zdobią wówczas kolorowe pisanki, kolorowe kwiaty i kolorowe dekoracje. Wybierając zastawę świątecznego stołu, możesz więc postawić na pełną uroku pastelową aranżację. Na białym obrusie ułóż bieżniki i serwetki w barwie przywodzącej na myśl wiosnę — żółtej jak kaczeńce, zielonej jak trawa lub niebieskiej jak bezchmurne niebo. Doskonałym wyborem będą też wszelkie tkaniny w kwiaty. Możesz postawić na przykład na zdobione różami poszewki na poduszki czy pokryte fiołkami pokrowce na krzesła.

Wielkanoc w krainie czarów

Dekoria.pl, dekoracja Rabbit Ballerina

Święta wielkanocne mają w sobie coś z baśni. Po ponurej zimie przychodzi wiosna, która zasypuje nas kwiatami, oblewa słońcem i raczy śpiewem ptaków. Twój stół wielkanocny również może być jak z bajki! Wystarczy, że do jego dekoracji wybierzesz dodatki jak z krainy czarów: bieżniki w kwieciste wzory, kolorowe pokrowce na krzesła i tematyczne figurki. Świetnie sprawdzi się tu również pięknie zdobiona porcelana, kolorowe naczynia oraz wszelkie złote i srebrne dekoracje stołu: wazony, patery i tace. Użyj tylko swojej wyobraźni!

Wystrój w stylu retro

obrus prostokątny Vintage 70’s

A może mały powrót do przeszłości? Nietypowym, ale stylowym i modnym pomysłem na aranżację stołu, będą dekoracje w stylu retro. Niezbędny będzie tu bieżnik lub obrus w kolorowe wzory i naczynia w wyrazistej barwie. Pamiętaj też o tym, że styl retro kryje się w szczegółach. Na świątecznym stole, obok pisanek, przemyć więc stylizowane na lata 80. kryształowe szklanki i kieliszki, designerski wazon na kwiaty czy materiałowe serwety w typowe dla minionych dekad zygzaki.

Zielono mi

Dekoria.pl, bieżnik prostokątny Tropical Island

Do dekoracji świątecznego stołu możesz wykorzystać najmodniejszy kolor w tym sezonie, czyli zieleń! Żywa i wyrazista barwa świeżej trawy doda aranżacji wiosennej energii, jednocześnie tworząc stylowy i elegancki wystrój. W tym celu wykorzystaj materiały i dodatki z motywem liści i kwiatów. Świetnie sprawdzi się na przykład obrus w liście czy siedziska na krzesła w kolorze oliwki. Dekoracje stołu możesz też rozszerzyć odpowiednio dobierając zasłony na okna czy rolety rzymskie w podobnej kolorystyce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.