Myślisz poważnie o zdrowiu, ale brakuje ci czasu w ciągu dnia na układanie dietetycznego menu? Sięgnij po świeży sok! Dlaczego właśnie soki? Ponieważ pijąc je, dostarczasz organizmowi składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania, a jednocześnie dbasz o nawodnienie.

świeży sokAby otrzymać 1 litr wyciskanego soku, potrzeba około 1,5-2 kg surowca. Czy łatwo jest zjeść 1,5 kg marchewek? Niekoniecznie. Zatem świeży sok z warzyw to dobry pomysł pod każdym względem. Na całkowite strawienie dań z warzyw i przyswojenie ich składników odżywczych organizm potrzebuje kilku godzin i dlatego wypicie świeżego soku, np. Cymes w ciągu zajętego dnia będzie znacznie lepszym rozwiązaniem. Kolejnym powodem jest fakt, że soki Cymes z Pojezierza Wałeckiego można znaleźć w sklepowych lodówkach na terenie całej Polski.

sok marchwiowo-selerowy CymesZe względu na walory odżywcze, godny polecenia jest szczególnie sok marchwiowo-selerowy Cymes z Pojezierza Wałeckiego który łączy unikalne właściwości obu tych warzyw. Seler zawiera witaminę A, C (dwukrotnie więcej niż cytrusy!) oraz witaminy z grupy B. Jego największym atutem są składniki mineralne – magnez, wapń, fosfor i potas. Warzywo wzmacnia układ odpornościowy, oczyszcza organizm z toksyn i podobnie jak marchew pobudza przemianę materii. Dzięki zawartości karotenoidów, barwne korzenie marchwi nadają skórze lśniącego koloru, wzmacniając także wzrok.

Jeśli sięgniesz po sok oznaczony symbolem „Jakość Tradycja”, masz dodatkową pewność, że produkt ten charakteryzuje tradycyjny skład i sposób wytwarzania, a surowce, z którego został przygotowany, pochodzą z gospodarstw ekologicznych lub stosujących dobre praktyki rolnicze i hodowlane. To właśnie dzięki temu sok zachowuje swój wyjątkowy, lokalny charakter.

świeży sok Cymes

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.