Survival to przegląd młodej polskiej sztuki w nietypowych wnętrzach wrocławskich gmachów. W tym roku odwiedzicie stary szpital.

Tekst: Joanna Zaguła

Zdjęcia: Materiały organizatora

Fot. Anna Pomichowska

Przegląd Sztuki Survival chce pokazywać młodą polską sztukę i poruszane przez nią problemy szerokiemu gronu odbiorców. Sprzyja temu atmosfera przeglądu odbywającego się z dala od sterylnych galeryjnych wnętrz. Kuratorzy co roku wybierają na miejsce wystaw jeden z zapomnianych zaułków Wrocławia. Miejsca „porzucone”, jak czytamy na stronie Przeglądu. A ukryte w nich historie i znaczenia dodatkowo inspirują działania artystów. W tym roku odwiedzimy dawny Szpital Kolejowy przy Wiśniowej 36. Jako że wejdziemy do szpitala, tematyka prac krążyć będzie wokół uzdrawiania. Ale nie chorych ludzi, tylko miasta, jego architektury i tkanki urbanistycznej.

Fot. Anna Pomichowska

Zobaczymy kilkadziesiąt prac: malarskich, rzeźbiarskich, instalacji dźwiękowych i prac wideo. Zostały one wybrane spośród zgłoszeń nadsyłanych na konkurs przez artystów z Polski i z zagranicy. Uzupełnią je także pokazy specjalne.

Fot. Małgorzata Kujda

Temat tegorocznej edycji brzmi „Utajone”. To zarówno wszystko to, co przechowujemy w głębokich zakamarkach pamięci, to zakrywanie prawdy, to także medyczny termin na schorzenia, które przez długi czas pozostają w ukryciu. To nieuchwytne „utajone” artyści będą się starali ukazać.

Spróbujcie się załapać na oprowadzanie kuratorskie oraz na „Instammet” – przedpremierowy pokaz wnętrz szpitala, które będzie można obfotografować i wrzucić na Instagram!

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.