Wspieramy na nich głowę, podpieramy ciężar ciała, układamy je na stole. Każdego dnia zmuszamy łokcie do pracy, a skórę na nich nieustannie narażamy na otarcia. Na szczęście są sposoby na szorstkie łokcie. 

Tekst: Antonina Majewska

szorskie łokcie

 

By mieć ładną skórę na łokciach, dwa razy codziennie powinno się wcierać w nią balsamy lub kremy na suche strefy ciała. Bogate w glicerynę, witaminy i olejki powinny szybko przynieść ulgę, jeśli tylko będziemy konsekwentne w działaniu. Przyda się też cotygodniowy peeling przy okazji pielęgnowania ciała. Jeśli nie chcemy inwestować w osobny kosmetyk, dobrze jest kupić balsam do bardzo suchej skóry i przy okazji nakładania go na ciało, wsmarowywać grubszą warstwę w łokcie i kolana.

Ze spisu domowych recept na piękne łokcie warte uwagi są zabiegi z użyciem cytryny. Rozjaśnia i delikatnie złuszcza naskórek. Można ją po prostu przekroić i na kilka chwil „zanurzyć” łokcie w połówkach owocu. Potem umyć skórę wodą, osuszyć, wetrzeć grubą warstwę tłustego kremu z gliceryną albo maści z witaminą A. Nie zaszkodzi też spróbować:

– kuracji w oliwie. Lekko podgrzaną oliwę z oliwek trzeba rozlać do dwóch miseczek i zanurzyć w nich łokcie na kilka minut. Taki zabieg dobrze jest powtarzać co dwa, trzy dni przez dwa tygodnie. Pomaga doraźnie, a stosowany systematycznie dobrze natłuszcza i nawilża skórę.

– kąpieli w płatkach owsianych. Wygładza i łagodzi podrażnienia, można ją stosować na całe ciało.

– olejkowej mikstury dobrej na zgrubiałą skórę. Należy zmieszać 50 ml oleju sezamowego, 25 ml oleju rycynowego i 10 ml oleju z zarodków pszenicy oraz 5 kropel olejku eterycznego wlać wszystko do butelki z ciemnego szkła i dobrze wymieszać. Takim olejkowym koktajlem smaruje się skórę dwa razy dziennie. Uwaga! Musi się dobrze wchłonąć!

Przyjrzyj się swojej diecie

Jeśli masz szorstką skórę, przyjrzyj się swojej diecie. Być może zabrakło w niej witamin, stąd zbyt suche łokcie, pięty czy kolana. Suchą oraz rogowaciejącą skórą objawia się na przykład niedobór witaminy A. Trzeba jej szukać w wątróbce cielęcej lub wieprzowej, marchewce, żółtkach kurzego jajka, maśle, natce pietruszki, w szczypiorku, czerwonej papryce, szpinaku, suszonych morelach, jabłkach, wędzonych rybach. Warto przy tym pamiętać, że witamina ta wchłania się w obecności tłuszczów. Surówkę z marchewki i jabłka dobrze więc doprawić kilkoma kroplami oliwy.

 

 

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.