Polecamy rękawiczki z polskich firm. Grzeją, bo są z naturalnej wełny i świetnie wyglądają, bo są zaprojektowane przez ludzi z pasją.

Tekst: Joanna Zaguła

Szukacie prezentu na Gwiazdkę dla najbliższych, a może chcecie zrobić miły prezent sobie? Warto, bo w tym zimowym, nieprzyjaznym okresie trzeba sobie sprawiać przyjemności. Szczególnie jeśli te przyjemności chronią nas przed mrozem. Proponujemy dziś zakup porządnych rękawiczek, więc od miłych prezentów przejdźmy do konkretów. Rękawiczki są w czasie mrozów absolutnie koniecznie. Nie chcę brzmieć jak upierdliwa ciotka, ale to dla waszego dobra. Wystawione na mróz dłonie to tragedia dla skóry – szybko wysycha i pierzchnie, zadzierają się skórki, a paznokcie stają się łamliwe. Rękawiczki przydadzą się osobom cierpiącym na zwyrodnienia stawów. Ale to nie tylko seniorzy z reumatyzmem, to także zapaleni sportowcy (lub pechowcy), którzy nieraz łamali sobie ręce, skręcali nadgarstki czy wybijali place. Wtedy są wrażliwi na zimno, przed którym powinni chronić swoje dłonie. No i wreszcie ostateczny już argument – rękawiczki, które wam polecamy, są po prostu śliczne. Będziecie je nosić z radością, zobaczycie.

Lawina 

Ta marka zachwyca przede wszystkim kolorami. Pięknie dobrane nasycone odcienie, przeplatają się w melanż. Używają wełny z Turcji, Szwajcarii i Norwegii i starają się nie generować odpadów (stąd w ściegu można znaleźć supełki łączące włóczki z różnych motków).

Finke 

Tu znajdziecie spory wybór przeuroczych wzorów, nie tylko rękawiczek, ale też swetrów, czapek i innych wełnianych produktów. Wszystkie są dziergane ręcznie i mają całkowicie naturalny skład. Ich rękawiczki są bardzo ciepłe, w klasycznym skandynawskim stylu.

MonDu 

To kobiece, delikatne projekty, często ze staroświeckimi (ale bardzo modnymi) guzkami-pomponikami. To także pracownia, w której wszystkie projekty powstają z projektów właścicielki i dzięki jej rękodzielniczej pracy. Zachwyciły nas zrobione przez nią rękawiczki z delikatnym wzorem „ptaszków” w stonowanym kolorze.

No sugar 

Te rękawiczki polecamy zabieganym – tym, którzy nie mają czasu na zdejmowanie ich, zanim odbiorą telefon, sprawdzą maila czy wbiją kod wejścia do domu. Na szczęście spiesząc się, nie trzeba rezygnować z dobrego stylu. Te rękawiczki bez palców są ciepłe, wygodne i ładne.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.