Duże przekątne ekranu, rozdzielczość UHD, minimalistyczny design, unikatowe funkcje takie jak Ambient Mode oraz szybki i intuicyjny Smart TV – tak w skrócie opisać można trafiającą właśnie do sklepów ofertę telewizorów Samsung 2018.

Nowe modele QLED TV oraz UHD łączą wszystko to, co ważne dla widzów: świetną jakość obrazu, sprawniejszą i jeszcze szybszą obsługę oraz piękny design i rozwiązania, dzięki którym korzystanie z telewizora staje się jeszcze bardziej przyjemne. O stałej dbałości o jakość obrazu świadczą między innymi certyfikaty 4K UHD* (CTA), UHD (Digital Europe), Ultra HD Premium (UHD Alliance) oraz potwierdzenie wysokich standardów dotyczących 100% natężenia kolorów i wysokiej jasności przez organizacje VDE. Oferta świetnie odzwierciedla też zmieniające się potrzeby klientów w zakresie wielkości ekranów. W portfolio znalazło się bowiem aż sześć modeli o przekątnej 75” i jeden o wielkości 82” oraz 17 telewizorów o przekątnej 65 cali. Warto również podkreślić, że oprócz jednego modelu telewizorów HD o przekątnej 32” (N4002) i jednego FullHD (N5002), wszystkie pozostałe modele oferują rozdzielczość Ultra HD (4K).

QLED, kropka kwantowa i ponad miliard odcieni kolorów

Na czele znalazły się telewizory QLED TV 2018, które w tym roku obejmują serię Q9FN, Q8CN, Q7FN i nową Q6FN, w których wykorzystano technologię kropki kwantowej. W ramach tej oferty dostępne są modele z płaskim (F) i zakrzywionym (C) ekranem a litera N oznacza model z 2018 roku. Seria QLED 2018 to połączenie świetnej jakości obrazu z innowacjami w zakresie konstrukcji i funkcjonalności. Za jakość obrazu, nasycone kolory i odwzorowanie ponad miliarda odcieni barw odpowiada m.in. technologia kropki kwantowej oraz procesor Q Engine, odpowiedzialny za mastering kolorów, kontrastu i HDR. Z kolei dzięki HDR Elite opartym na HDR10+ każda scena zostanie wyświetlona perfekcyjnie z optymalnie dopasowaną kolorystyką, kontrastem i wyrazistymi szczegółami. Dodatkowo, najwyższy w ofercie telewizor Q9F oferuje bezpośrednie podświetlenie matrycy z wielostrefowym wygaszaniem, co oznacza jeszcze lepszy kontrast i czernie oraz doskonałą jakość obrazu bez względu na oświetlenie.

Tegoroczne modele QLED zachwycają nie tylko podczas oglądania ulubionych filmów. Nowy tryb Ambient sprawi, że największy ekran niemal „zniknie” w domowej przestrzeni. Telewizor może wyświetlać kolor lub wzór, który znajduje się na powierzchni za nim. Może także stać się nośnikiem informacji o pogodzie, godzinie, czy naszych własnych wspomnień utrwalonych na zdjęciach. Kolejną nowością w serii QLED TVna 2018 rok jest One Invisible Connection, czyli jeden cienki przewód, który jednocześnie dostarcza do telewizora prąd i dane audio oraz video z One Connect. To zewnętrzny moduł, do którego podłączymy wszystkie dodatkowe urządzenia (konsola, soundbar, Blu-ray). Otwiera to zupełnie nowe możliwości w zakresie aranżacji wnętrza – telewizor z powodzeniem może stanąć na środku salonu i stać się jego prawdziwą ozdobą.

Telewizory UHD od 43 do 75 cali

Telewizory UHD (4K) to duża część tegorocznej oferty Samsung. Widzowie znajdą tu modele Premium UHD – NU8002, NU80xx i NU8502 – oraz reprezentantów z serii UHD NU7000, która jako najliczniejsza grupa liczy 41 ekranów o przekątnej od 43 do 75 cali.

Pięknie odwzorowane kolory i świetny kontrast to nie jedyne cechy wyróżniające te telewizory. Fani wirtualnego świata gier z pewnością docenią osiągi serii Premium UHD – Input lag na poziomie od 15 do nieco ponad 30 ms zrobi wrażenie i zapewni niemal rzeczywiste doświadczenia. Takie parametry oferowane są w ramach dedykowanego trybu Gra, który teraz włącza się automatycznie. Dodatkowo, dostępny tylko w telewizorach Samsung tryb upłynniania gier, które są dostępne w 30 klatkach na sekundę zapewni konsolowym graczom więcej emocji i szczegółów. Nie zapominajmy także o designie produktów. Tu nowością jest Clean Cable Solution, czyli nowe rozwiązanie konstrukcyjne, które pozwoli estetycznie ukryć przewody w żłobieniach na tylnej obudowie telewizora oraz wyprowadzić jest przez otwór w podstawie.

Szybka i intuicyjna obsługa

To, co łączy tegoroczne modele telewizorów Samsung Ultra High Definition, to nowoczesny design oraz szybki i niezawodny system operacyjny Tizen. Jeśli chodzi o współpracę telewizora z innymi urządzeniami nowością jest – dostępna na urządzenia mobilne z system Android i iOS – aplikacja SmartThings, która ułatwi między innymi proces konfiguracji telewizora. Z poziomu telefonu można będzie m.in. jeszcze szybciej przeglądać i uruchamiać aplikacje, z których chcemy korzystać na dużym ekranie i voilà!  Nie pozostaje nic innego, jak tylko wygodnie rozsiąść się na kanapie i cieszyć się filmem, transmisją sportową czy serialem, który zaczęliśmy wcześniej oglądać na smartfonie.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.