W przeddzień naszego święta proponujemy wam, byście poznały prokobiece inicjatywy, które wspierają w potrzebie, a jednocześnie przynoszą trochę przyjemności.

Tekst: Joanna Zaguła

Nie od dziś wiadomo, że najbardziej lubimy łączyć przyjemne z pożytecznym. A że w najbliższy weekend mamy powód do świętowania, to nadarza się świetna okazja, by wesprzeć prokobiece inicjatywy. Czasem możemy pomóc im, sprawiając przyjemność także sobie, a czasem po prostu wpłacić kilka złotych na zrzutkę.

Pierwsza inicjatywa, do udziału w której chcemy zachęcić to wystawa fotografii autorstwa Anny Jaroszewicz. Pokazuje ona na swoich zdjęciach relacje matek z dorosłymi autystycznymi dziećmi. Oprócz kobiecych porad i warsztatów podczas spotkania odbędzie się licytacja na rzecz remontu domu dla osób z autyzmem.

Zbliżający się Dzień Kobiet zaktywizował do działania także wielkie marki, jak Always, która zorganizowała inicjatywę pod hasłem #AkcjaDonacja. Za każdy zakup ich produktu do 15 marca marka przekaże jakąś kwotę na zakup produktów higienicznych dla potrzebujących dziewczyn. Te jednak otrzymają je za pośrednictwem PCK, co oznacza, że muszą się do tej instytucji zgłosić, a niejednokrotnie powstrzymuje je wstyd. Dlatego bardziej zachęcamy do uczestnictwa z zbiórce inicjatywy Akcja Menstruacja, która produkty (w tym kubeczki menstruacyjne, które posłużą paniom dłużej) przekaże bezpośrednio potrzebującym. Akcję wspiera też zakup kubeczków Happy Cup.

Warszawska perfumeria Mo61 zaś ma dla was odrobinę czystej przyjemności. Wystarczy kupić flakonik perfum stworzonych przy współpracy podopiecznych fundacji Rak’n’Roll i profesjonalnych perfumiarzy, by fundacja ta otrzymała datek na swoją działalność. Warto jej go przekazać, bo to świetna inicjatywa, pokazująca chore kobiety jako silne i fajne dziewczyny i oczywiście fundująca im wsparcie w postaci peruk czy wsparcia psychoonkologia.

Z przyjemnością polecamy też zakup pięknych plakatów z misją, o których już pisaliśmy czy prokobiecej książki w przedsprzedaży. Proponujemy np. „Uniesienie spódnicy” o kobiecej seksualności.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.