W Dniu Kobiet chodzi nie tylko o obdarowanie bliskiej nam osoby, ale także o to, by spędzić razem czas. Dzięki Redro.pl 8 marca staje się także doskonałą okazją do tego, by pomóc tym kobietom, które na co dzień zmagają się z nietolerancją i przemocą – zarówno psychiczną, jak i fizyczną. Co możemy zrobić, by wziąć udział w tej akcji?

Redro.pl przygotowało kolekcję 10 autorskich plakatów, zapraszając do współpracy utalentowaną ilustratorkę. Grafiki prezentują kobiece cechy, składając się na wyjątkową kolekcję zatytułowaną „Kobiecość”.  Jeśli kupicie plakaty podczas trwania akcji, część zysków zostanie przekazana na rzecz Centrum Praw Kobiet. To instytucja od wielu już lat niosąca pomoc kobietom, których podstawowe prawa są łamane w życiu prywatnym, społecznym czy zawodowym. Fundacja ta robi jednak znacznie więcej – walczy także z uprzedzeniami i stereotypami, które są bardzo często przyczyną przemocy, a także organizuje szkolenia i warsztaty.

Kolekcja plakatów przygotowana przez Redro pokazuje odważne, silne, wytrwałe i kreatywne kobiety. Pozytywne przesłanie grafik ma rozbudzać w nich wiarę w siebie, dlatego taka ilustracja stanie się znakomitym prezentem właśnie z okazji 8 marca. A nasz, wydawałoby się, niewielki gest okaże się mieć o wiele większy zasięg, niosąc pomoc tym kobietom, które codziennie walczą o swoje prawa.

Akcja #zRedrodlakobiet potrwa od 1.03 do 31.03.2020 roku, a autorskie plakaty można kupić, wspomagając Centrum Praw Kobiet na tej stronie

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.