Łatwo nawiązujesz kontakty? Znasz topografię swojego miasta? Masz do dyspozycji samochód, skuter lub rower? Jeśli zastanawiasz się, co zrobić z wolnym czasem po maturze lub szukasz sposobu na dodatkowy zarobek podczas studiów, podsuwamy pomysł na pracę i poprawę swojej sytuacji finansowej w szybkim tempie. 

pomysł na pracę

Osoby, które obecnie studiują lub w tym roku zdawały maturę, to najczęściej przedstawiciele pokolenia Z. Jak wynika z badań, 84% Zetek chętnie i swobodnie korzysta z dobrodziejstw technologicznych. Nie mają najmniejszych problemów z poruszaniem się po aplikacjach czy bazowaniem na danych i komunikacji online*. Dlatego często szukają pracy, która stwarza możliwość działania na styku świata wirtualnego i realnego. Cenią także własną niezależność i możliwość elastycznego łączenia życia prywatnego z zawodowym.

„Praca w charakterze kierowcy lub kuriera to idealny pomysł nie tylko dla świeżo upieczonych maturzystów. Tu samodzielnie decydujesz, ile godzin i o jakiej porze dnia chcesz pracować. Co więcej, możesz jednocześnie pracować za pośrednictwem kilku najpopularniejszych aplikacji. Z zaufanym partnerem rozliczeniowym łączą kierowców przejrzyste zasady rozliczeń, doradztwo w zakresie niezbędnych dokumentów i gwarancja wypłat, bez konieczności zakładania działalności gospodarczej” – podpowiada Wiktor Grejber  z Natviol, polskiej aplikacji rozliczeniowej dla kierowców i kurierów.

Zostań kierowcą 

Polacy z łatwością przerzucili się z taksówek na przejazdy aplikacyjne. Nic dziwnego, tu nie tylko sami mogą wybierać, z kim i czym chcą jechać, ale także na bieżąco śledzą wybrany pojazd, a do tego mogą rozliczyć się z kierowcą całkowicie bezgotówkowo. Popularność tego rodzaju środków transportu stwarza wiele miejsc pracy – także dla tych, którzy dopiero stoją u progu swojej kariery.

Większość lokali gastronomicznych, jako stały punkt swojej oferty, proponuje dowóz jedzenia bezpośrednio do domu lub biura. Jako dostawca jedzenia sam określasz swój harmonogram dowozów. Współpraca w ramach popularnych aplikacji dostarczających jedzenie opiera się na rozliczeniach z konkretnym partnerem, który zajmuje się wszelkimi formalnościami, by kurier mógł w spokoju i w pełni legalnie wykonywać swoją pracę.

Praca kuriera, który otrzymuje zlecenia za pośrednictwem aplikacji, jest kolejnym sposobem, by móc każdą wolną chwilę zamienić na złotówki. W odróżnieniu od dostarczyciela jedzenia, zadaniem kuriera może być zarówno dostarczenie konkretnej przesyłki z punktu A do punktu B, jak i np. zrobienie zakupów zgodnie z otrzymaną listą oraz dostarczenie ich o określonej porze we wskazane miejsce.

„Czas studiów to doskonały moment na testowanie różnych doświadczeń zawodowych. Dzięki nowoczesnej technologii i stałemu dostępowi do Internetu, znalezienie pierwszej pracy jest dziś łatwiejsze niż kiedykolwiek. Praca w charakterze kuriera, dostawcy jedzenia lub kierowcy pozwala przełamać blokady społeczne i nawiązać kontakt z innymi ludźmi, który z czasem może okazać się kluczowy, by rozwijać swoje pasję lub budować dalszą ścieżkę kariery. Co więcej, pozwala na bardzo dobre zarobki nawet do 8000 zł miesięcznie” – zauważa Wiktor Grejber.

Co najważniejsze, chcąc pracować jako kurier wcale nie musisz dysponować samochodem. Zwłaszcza w dużych, zatłoczonych miastach, znacznie sprawniej poruszają się kurierzy na rowerach lub skuterach.

„Współpraca z partnerem rozliczeniowym to nie tylko wsparcie organizacyjne, ale też operacyjne. Możemy udostępniać pojazdy na wynajem bez konieczności ich zakupu. Student przychodzi do nas, dostaje komplet niezbędny do np. pracy kuriera – od plecaka, aplikację, rower i już po pierwszym dniu pracy może mieć wynagrodzenie na swoim koncie” – dodaje ekspert. 

Podczas gdy praca dostarczyciela jedzenia przebiega zwykle w ściśle określonych porach w ciągu dnia (najczęściej popołudniami lub wieczorami), praca kuriera umożliwia realizację zadań także w godzinach porannych oraz w nocy. Zarobki kuriera uzależnione są od obsługiwanego rejonu oraz ilości przejechanych kilometrów, jednak częstą praktyką są dodatkowe premie, np. za szybką realizację zleceń. Ponadto kurierzy mogą pracować w tzw. systemie zamówień łączonych i wykonywać kilka zleceń w tym samym czasie w ramach jednego kursu.

Znajdź pracę natychmiast

Szybki proces rejestracji, brak skomplikowanych procesów rekrutacyjnych i pełne wsparcie przy pracy – tak właśnie wygląda start kariery w branży przewozów czy delivery. Możesz łatwo przeglądać oferty i znaleźć pracę, która najlepiej odpowiada twoim umiejętnościom i preferencjom. Po znalezieniu odpowiedniej po prostu idziesz pracować – bez konieczności przechodzenia przez proces rekrutacyjny (w przypadku kierowcy, wymagany jest proces weryfikacji dodatkowych dokumentów). Niezaprzeczalnym atutem jest też prawie natychmiastowa wypłata po zakończonej pracy. Pieniądze mogą trafiać na konto na drugi dzień, po zakończeniu pracy.

Praca „w modelu subskrypcyjnym” – włączasz i wyłączasz, to nowość na rynku i wychodzi naprzeciwko potrzeb obecnego pokolenia. Czy to nowy model współczesnego rynku pracy? To się okaże, ale na pewno zrobi niemałą rewolucję.

* https://www.ey.com/pl_pl/workforce/pokolenie-z-co-to-jest

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.