Stylowe, lokalnie produkowane, projektowane z pasją i wiedzą. Takie są polskie rowery z małych firm. Polecamy je na jesienne wycieczki.

Tekst: Joanna Zaguła

Jeśli piszemy o relaksie, to musi być koniecznie wycieczka na łono przyrody. A wycieczka oczywiście najlepiej na rowerze. Bo zdrowo dla nóg i bez spalin. A po drodze można pooglądać krajobrazy, pedałując powoli przez jesienny las. A jak już polubicie jeżdżenie, to zaczniecie jeździć codziennie. I to jest dopiero relaks. Żadnych korków, zero stresu. Polecamy kupno rowerów z polskich firm. Bo tworzą je ludzie z pasją, bo produkowane są lokalnie. I dlatego, że przepięknie wyglądają. A to też nie jest bez znaczenia!

Polka Bikes

Tę firmę założyło trzech kumpli, którzy chcieli, by Polacy zaczęli dojeżdżać do pracy na ładnych, kolorowych rowerach. W ofercie mają single speedy, damki i towarówki.

Loca Bikes

W tej wrocławskiej manufakturze powstają ostre koła, single i rowery miejskie, a nawet rowery typu gravel (na wyprawy rowerowe i amatorskie wyścigi). Wszystkie ręcznie składane.

Rondo

To rowery, które powstają dla ludzi używających ich na co dzień. W dojazdach do pracy, na wycieczkach, ale i w lokalnych wyścigach czy na trudniejszych trasach. Nawet dla surferów, jak widać na zdjęciach z kampanii.

Goldie & Oldie

Składne w Łodzi rowery z drewna i stali to kwintesencja stylu vintage. Są piękne i świetnie wykonane. A w ofercie firmy znajdziecie dodatkowo minimalistyczne drewniane wieszaki rowerowe i ręcznie robione skórzane torby.

Baltica Bicycles

Rama jest ręcznie robiona we Włoszech, większość komponentów pochodzi z Europy, a cały rower składany jest w Polsce. To produkty dopracowane w najmniejszych szczegółach. Zalożyciel, Jakub Polakowski ma za sobą lata treningów i startów w imprezach kolarskich, a w głowie zaawansowaną wiedzę inżynierską, więc tworzy naprawdę dobre rowery.

Creme Cycles

Markę założyli Maciej Kempa i Szymon Kobyliński, były lider grupy Blenders. Zrodziła się ona z kawiarnianych rozmów i miłości do miejskich rowerów. Creme oferuje stylowe damki, klasyczne rowery miejskie, a także dziecięce i elektryczne oraz piękne akcesoria rowerowe.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.