Zachęcamy do picia herbaty z eleganckich filiżanek lub czarek. AI przekonujemy, że najlepszy wybór na jesień to polska porcelana.

Tekst: Joanna Zaguła

Filiżanka z firmy Kristoff

Pierwsze jesienne herbatki pijemy w najpiękniejszej porcelanie. Po pierwsze w ten sposób umilanie sobie dżdżyste dni. A po drugie w ten sposób herbata smakuje najlepiej. Już jej wynalazcy, starożytni Chińczycy wiedzieli, że to jest jedyny właściwy sposób jej podawania. Zielona herbata pita z cieniutkich naczyń ma szansę się otworzyć i pokazać pełnię smaku. A szlachetny materiał dłużej trzyma ciepło, co ważne, gdy do filiżanki wlewamy dobrze zaparzony napar, któremu daleko jest do wrzątku. Lepiej jest też wlewać herbatę do czarek, w których dobrze się je wącha lub pic z filiżanek. Duże ilości zaparzane w kubki tracą swoje właściwości, zanim zdążymy ją wypić.

Porcelana to ceramika. Ale nie każda ceramika to porcelana. Bo tak można nazwać tylko jej najszlachetniejszą formę. Dwukrotnie wypalaną i szkliwioną. Oraz cieńszą od zwykłych ceramicznych naczyń. Dziś więc zachęcamy do picia z porcelanowych naczyń od polskich firm, byście poczuli się luksusowo.

Kriostoff

Ta wałbrzyska fabryka, dawniej znana jako Krzysztof, działa od 1831 roku. W swojej ofercie nadal ma kilka klasycznych modeli popularnych już niemal od stu lat, ale wciąż się rozwija. Dziś współpracuje z polskimi twórcami wzornictwa przemysłowego i udoskonala jakość naczyń, a to wszystko z troską o minimalny wpływ na środowisko naturalne.

Ćmielów

Porcelana Ćmielów

Fabrykę w Ćmielowie złożono w 1790 roku. Od tego czasu niezmienienie kojarzona jest z luksusem. Zastawa ta gościła na stołach koronowanych głów i jest wybierana do najbardziej eleganckich rezydencji. Jeśli jej ceny są dla was zaporowe, kupcie tylko jedną filiżankę, a nie cały garnitur. Tańszy zestaw dla całej rodziny znajdziecie w siostrzanej marce, Chodzież. Na co dzień świetnie sprawdza się także porcelana Lubiana, o nieco nowocześniejszych formach.

Porcelana Chodzież
Porcelana Lubiana

 

Ćmielów Design Studio

To laboratorium projektowe czy studio, które we współpracy ze współczesnymi artystami przygotowuje nowoczesne interpretacje porcelanowej zastawy, niebanalne, nierzadko zaskakujące, ale wygodne w użytkowaniu.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.