Już 3 października na antenie Telewizji Polskiej zostanie wyemitowany niezwykły koncert z okazji setnych urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego nagrany w Muzeum Powstania Warszawskiego. Jedną z jego gwiazd będzie Paulla, wykonująca utwór skomponowany przez Marcina Majerczyka do wiersza „Może przeminą gody ludzkie” z poematu „Wesele poety”.

fot: Rafał Zemke

Z Marcinem Majerczykiem, muzykiem sesyjnym, gitarzystą i aranżerem Paulla pracowała pierwszy raz przy okazji nagrywania swojej debiutanckiej płyty. To on napisał dla niej balladę w stylu flamenco i zagrał ją tak, że piosenkarka do dziś wspomina to wykonanie z sentymentem. 21 września muzycy spotkali się ponownie w budynku Muzeum Powstania Warszawskiego. To tam nagrywano uroczysty koncert z okazji setnych urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – jednego z najwybitniejszych poetów pokolenia Kolumbów. 22 stycznia 2021 roku minęło sto lat od daty jego urodzin. Baczyński zginął 4 sierpnia w Pałacu Blanka jako żołnierz Powstania Warszawskiego. „Brylant, którym strzelano do wroga” – jak powiedział o nim historyk literatury Stanisław Pigoń, zginął zastrzelony przez niemieckiego snajpera.

Takie też poetyckie brylanty usłyszymy 3 października na antenie TVP w trakcie emisji koncertu, na który złożą się utwory skomponowane do wierszy poety. Jedną z jego gwiazd będzie Paulla, wykonująca poemat „Może przeminą gody ludzkie” z Wesela poety”. Na fortepianie akompaniować jej będzie Marcin Nierubiec, a na gitarze Marcin Majerczyk. A wszystko z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. „Udział w tym koncercie jest dla mnie olbrzymim wyróżnieniem i zaszczytem. Wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego mają według mnie olbrzymi ładunek emocjonalny – uderzają w odbiorcę miłością, a jednocześnie katastroficznym przesłaniem. Jest w nich siła duszy i ulotność ciała. Byłam prawdziwe wzruszona, śpiewając słowa wielkiego poety. To będzie piękny i niezwykły koncert” – zdradziła piosenkarka.

 

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.