To nieprawda, że zimowe wieczory są za długie i nudne. Warto przeznaczyć je na momenty, w których w spokoju można zająć się wszystkim tym, na co brakowało czasu podczas ciepłych miesięcy. Zaczynamy od dziś!

Zimą nie musimy mieć wyrzutów sumienia, że nie spędzamy aktywnie czasu na świeżym powietrzu. Za to możemy go przeznaczyć na domowe przyjemności. Aromatyczna herbata z pomarańczami i goździkami, zapalone świece i miękki pled. Czas na czytanie, kolorowanki, gry i pieczenie… A to tylko początek.

Czytanie

Zimowe wieczory to zwykle moment nadrabiania zaległości czytelniczych, które nagromadziliśmy w letnie miesiące. Jeżeli mróz nie zachęca do wyjścia z domu, możemy zakupić wybrane tytuły w księgarni internetowej. Czytanie ebooków na smartfonie lub tablecie nie należy do najbardziej komfortowych, dlatego warto przerzucić się na czytniki, np. polskiej marki inBOOK – inkbooks.eu/czytniki-ebookow. Urządzenia te mają wielkość tabliczki czekolady i posiadają bezpieczny dla oczu ekran w wykonany w technologii papieru elektronicznego (E Ink). Doskonale imitują wrażenie obcowania z kartką papieru, co przekłada się na pełen komfort czytania. Najnowsze modele czytników zostały wyposażone w doświetlenie ekranu (kierowane na tekst a nie – jak w przypadku smartfonów – na oczy czytającego). Możemy zatem wygodnie poczytać przy kominku, na parapecie okna czy w poświacie światełek z choinki. W dodatku urządzenie otworzy każdy format ebooka, dzięki czemu możemy być pewni, że będziemy mogli przeczytać każdą książkę, jaką sobie zaplanowaliśmy na czas długiej zimy.

Pomaluj swój świat

Pamiętasz ile radości dawało ci w dzieciństwie kolorowanie? Ostatnio bardzo modne stały się kolorowanki dla dorosłych. Są one nieco inne niż te dla najmłodszych – bardziej szczegółowe i wymagają wypełnienia kolorem wielu małych elementów. Sprzyjają skupieniu i oderwaniu myśli od codziennych spraw. To doskonały sposób na odstresowanie się i relaks. Wystarczy w księgarni zaopatrzyć się w specjalną książeczkę oraz pisaki – bonito.pl/kolorowanki-dla-doroslych. I do dzieła!

Złóż to w całość

W podobny sposób rozluźniają nas puzzle. Nie musi to być od razu 10 tys. elementów. Aby była to prawdziwa przyjemność, warto zacząć od czegoś nieco mniej skomplikowanego – wystarczy 100 lub 500 części. Możemy je układać samemu lub w towarzystwie. Dzieci będą zachwycone, gdy włączymy je do zabawy. Ta domowa rozrywka naturalnie stymuluje mózg, pozwala trenować pamięć oraz umiejętność logicznego myślenia. Wpływa też na kreatywność i zdolność kojarzenia, a także ćwiczy koncentrację i cierpliwość.

Niech zapachnie chlebem

Uwielbiasz zapach świeżo pieczonego chleba, który czujesz po wejściu do piekarni? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w zimowy wieczór przenieść go do swojego domu. Wystarczy znaleźć dobry przepis np. w książce Elizy Mórawskiej „O chlebie” lub Jeffreya Hamelmana „Chleb”. Możesz też skorzystać z receptur, które znajdziesz w Internecie np. na przepisnachleb.pl lub upieczchleb.pl. Wcale nie trzeba być wytrawnym piekarzem, aby wszystko się udało.  

Dawnych wspomnień czar

Ileż to razy obiecywaliśmy sobie, że w końcu zrobimy porządek ze starymi fotografiami. Od wielu miesięcy, a czasem nawet lat przekładamy to na inny termin. Tymczasem to ogromna przyjemność usiąść z kubkiem gorącej czekolady i wrócić wspomnieniami do dawnych lat. Przypomnieć sobie jak pięknie wyglądała babcia za młodu albo jaką wielką rybę złowił dziadek czterdzieści lat temu. Oglądanie starych zdjęć może być także ciekawym pomysłem na spędzenie miłych rodzinnych chwil. Zwykle dzieci bardzo lubią oglądać siebie z czasów, gdy były jeszcze bardzo małe. A gdy do tego dojdą jeszcze wesołe opowieści – udany wieczór gwarantowany.

A może planszówki?

Są ostatnio modnym sposobem na spędzanie wolnego czasu nie tylko w domu, ale również w klubach i kawiarniach. Stanowią doskonałą alternatywę dla telewizji i komputerów. Uczą nowych ciekawych rzeczy, pozwalają kreatywnie spędzać czas, rozwijając wyobraźnię i integrując uczestników. Dobrym pomysłem może więc okazać się zaproszenie przyjaciół na wieczór z planszówkami. Na pewno będzie to miły czas pełen nie tylko dobrej zabawy, ale również wielu ciekawych rozmów, które zwykle toczą się przy okazji. Godne polecenia są nie tylko stare dobre planszówki jak Monopoly czy Chińczyk, ale również stosunkowo nowe wydania, takie jak np. Dixit czy Tajniacy. Które gry są popularne w tym sezonie i jakie nowości właśnie wchodzą na rynek, można dowiedzieć się na stronie: www.swiatgierplanszowych.pl

Zrób sobie szalik

W ostatnich latach do łask wróciły robótki ręczne. Dzierganie na drutach lub na szydełku to popularny sposób na kreatywne spędzanie wolnego czasu. W zimowy wieczór może okazać się wyjątkową przyjemnością. Jeśli nigdy dotąd nie zajmowaliśmy się tego typu pracami, można skorzystać z praktycznych porad specjalistów w tym fachu. Z pewnością dużo na temat robienia na drutach dowiemy się wchodząc na stronę www.lgmp.pl, gdzie właściwie od podstaw możemy nauczyć się nie tylko, jak zrobić czapkę, ale również piękny oryginalny sweter.

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.