Z wiekiem przybywa na twarzy zmarszczek, a skóra traci jędrność i nawilżenie. Dzieje się tak za sprawą zanikających z czasem włókien kolagenowych. Rozwiązaniem może być lifting twarzy. 

lifting twarzy

 

Starzenie się skóry jest naturalną sprawą, jednak medycyna estetyczna dostarcza nam narzędzi, by przedłużyć nieco młody wygląd cery. Jednym z nich jest właśnie lifting twarzy, który może cofnąć nas w czasie o kilkadziesiąt lat.

Na czym polega lifting skóry twarzy?

Wraz z wiekiem z naszej skóry ubywa ważnych włókien kolagenowych, które odpowiadają za jej jędrność. To właśnie podczas tego procesu tworzą się zmarszczki mimiczne i poziome na czole. Lifting twarzy polega na naciągnięciu skóry na tyle, by wyrównać zmarszczki, zdefiniować utracony owal twarzy oraz usunąć nadmiar skóry. Ten lifting jest najbardziej znany, gdyż wykonywany pod narkozą przez chirurga. Są jednak inne rodzaje liftingów, które charakteryzują się mniejszą inwazyjnością.

Lifting wolumetryczny

Ten lifting polega na wstrzyknięciu w głębokie warstwy skóry kwasów hialuronowego oraz mlekowego, wypełniając te miejsca, które z czasem utraciły jędrność i nawilżenie. Metoda ma wiele plusów – przede wszystkim jest mniej bolesna od operacji, a także bezpieczniejsza. Dzięki wolumetrii można wyprofilować twarz, unieść policzki, wymodelować linię żuchwy i inne. Minusem zabiegu jest fakt, że w przeciwieństwie do liftingu operacyjnego, ten nie daje permanentnych efektów.

Lifting z użyciem nici liftingujących

Lifting tego typu opiera się na wstrzyknięciu w skórę tak zwanych nici hialuronowych. Zadaniem ich jest podnoszenie i zapewnianie podparcia twarzy, wyrównywanie zmarszczek, a także podniesie brwi, kącików ust, czy zewnętrznego kącika oka. Efekt po takim zabiegu utrzymuje się przez rok.

Przeciwwskazania do wykonania liftingu twarzy

Przeciwwskazań do wykonania zabiegu może być kilka, w zależności od tego, na jaki lifting się zdecydujemy. Do najczęstszych zaliczają się: ciąża oraz okres karmienia piersią, choroby nowotworowe, infekcja skóry, bielactwo, epilepsja, cukrzyca czy choroby autoimmunologiczne. W każdym wypadku, podczas konsultacji u specjalisty dowiemy się, czy wykonanie liftingu w naszej kondycji jest bezpieczne.

Jeżeli chodzi o lifting inwazyjny, który zakłada operację chirurgiczną, wykonuje się go tylko raz w życiu, a jego efekty są trwałe. Ten zabieg wymaga jednak najdłuższego czasu rekonwalescencji i jest najbardziej niebezpieczny. Pozostałe metody dają równie dobre rezultaty, jednak muszą być powtarzane co rok lub półtora.

 

                                                     

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.