Dzisiejsza muzyczna środa to kolejna porcja inspiracji i kolejne dźwiękowe marzenie o idealnych wakacjach. Będzie o lodach, plaży i kryzysie klimatycznym. 

Wysłuchała: Joanna Zaguła

 

Tak to już jest – kiedy pod koniec lipca (tak, „za chwilę już znów zima”) pytam ludzi o to, czego słuchają w ostatnich dniach, wszyscy nastawiają uszy ku dźwiękom lata. Jedni słuchają śpiewu ptaków w lesie, inni szumu morza. Są tacy, którzy wsłuchują się w elektroniczne brzmienie wieczornych imprez i tacy, którzy poszukują ciszy albo przywożą regionalne inspiracje z dalekich podróży. W tym tygodniu zostawiam was z Kamilem, który muzyką zajmuje się zawodowo – pracuje w wytwórni płytowej. Jego playlista to najlepsze podsumowanie tego, czym jest tegoroczne lato – modny smak lodów, trochę upałów, piasek na plaży i kryzys klimatyczny…

Bat for Lashes – Kids in the Dark

Linia basu i eteryczne syntezatory podsycają mój apetyt na nowy album Natashy Khan „Lost Girls”. 

Enchanted Hunters – Plan działania

Polski singiel roku? Wszystko na to wskazuje: prawdopodobnie pierwszy polski kawałek dotykający tak aktualnego problemu kryzysu klimatycznego obudowany w melodyjne echa najlepszych produkcji synthpopowych ubiegłego wieku. Urzekający i poruszający.

Agus – Piasek

Jeśli mam zdefiniować lato jednym utworem, jest to „Piasek”. 

Metronomy – Salted Caramel Ice Cream

To się nie może nie udać – kawałek o bodaj najpopularniejszym smaku lodów na świecie. Czy to przepis na kolejny przebój autorów „The Bay”?

Devendra Banhart – Abre Las Manos 

Devendra w swoim najnowszym utworze w trzy i pół minuty przenosi nas do Wenezueli.

Aldous Harding – The Barrel

Must-see na OFF Festiwalu i mocny kandydat do mojego ulubionego zagranicznego singla 2019.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.