Jak co tydzień dostarczamy nowej dawki muzycznych inspiracji. Tym razem znów klimaty nieco wakacyjne. Zobaczcie, co poleca Paweł.

Wysłuchała: Joanna Zaguła

Paweł to zapalony podróżnik,. W każdym miejscu, które razem odwiedzamy odnajduje rodzinne restauracje, niewielkie sklepiki z antykami i najlepsze delikatesy. Najchętniej jeździ tam, gdzie czekają na niego się płaskie i długie deptaki, po których może jeździć na longboardzie.

Moja krótka playlista to takie muzyczne wakacje w pigułce. Podróż zaczynamy od niezastąpionych Belle & Sebastian, po czym zanurzamy się w jednym ze starszych kawałków Tame Impala, do których dokopałem się w ostatnim czasie.

Mini Mansions grają jedyną w swoim rodzaju, bardzo klimatyczną odmianę rocka, a na wokalu występuje tam znany m. in. z Queens of the Stone Age Michael Schuman. Środek playlisty należy do The Brian Jonestown Massacre i ich hipnotyzującego kawałka „Anemone”. Później zaliczamy słodki zjazd w stronę nieco cieplejszych klimatów…

Dlaczego słodki? Ponieważ wjeżdża Hot Chocolate z kawałkiem „Every 1’s a Winner”! Potem szybujemy już w nieco luźniejszej atmosferze przez Neon Indian (polecam całą płytę VEGA INTL. Night School) i Gorillaz i kończymy klasykiem od Public Enemy.

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.